Nějak se stalo zvykem, že psi do postele nepatří. Nedávné studie však zjistily, že když máte pejska nablízku před usnutím, můžete si dopomoci k lepšímu spánku.
Existuje spousta snářů, které podrobně vysvětlují, co jednotlivé snyznamenají. Přečtěte si, co si o snech myslí odborníci.
Možná jste se nad výběrem strany postele nezamýšleli. Podle výzkumů však to, co se zdá jako zvyk nebo praktické rozhodnutí, o vás prozradí víc, než si myslíte.
Rádi sportujete? Podívejte se na to, jaký vliv má sport na váš spánek. Zjistěte, zda je lepší cvičit ráno nebo večer, a jaký vliv to má na kvalitu spánku.
V závislosti na daném věku, zdravotním stavu a typu postavy může být pro vás určitá spánková poloha lepší než ostatní. Přesvědčte se o tom v našem článku.
Možná jste už slyšeli o „bílém šumu“, oblíbeném při usínání dětí, ale slyšeli jste už o hnědém nebo růžovém šumu? Vysvětlíme vám, jak se navzájem liší.
Abyste vypadali mladší, nemusíte používat drahé krémy proti stárnutí. Jak ukazují výsledky několika studií, možná by stačilo jen dopřát si více hodin spánku.
Hormony ovlivňují mnoho oblastí našeho života, od nálady, energie, vzhledu pleti... Jak ale mohou ovlivnit náš spánek? Více informací najdete v našem článku.
Ospalost během dne, přestože v noci spíte více než dostatečně, může znamenat hypersomnii. Přečtěte si, o co přesně jde a jak si s tím vypořádat.
Většina dospělých potřebuje více než 7 hodin spánku za noc a děti i dospívající dokonce více. Co ovšem v případě, když si takový luxus prostě nemůžete dovolit?
Náměsíčnost je běžnější u dětí než u dospělých a často se v pubertě samovolně vytratí. Vysvětlujeme, kdy je somnambulismus poruchou a jak jej řešit.
Sny jsou jedním z nejzajímavějších a nejzáhadnějších aspektů spánku. Přečtěte si, jak sny ovlivňují spánek a co můžete podniknout, abyste spali lépe.