0 Kč / 0ks

Zdravý spánek

Spíte v dostatečné tmě?

Spánek patří mezi nejdůležitější fáze dne. Naše tělo dostává prostor pro regeneraci a doplnění energie. Prostředí, postel, matrace, teplota, ticho – tyto a další faktory ovlivňují to, jak dobře se každou noc vyspíme. Jednou z podmínek je také světlo. 

27.09.2023
Jak na kvalitní spánek v menopauze

Problémy se spánkem se u mnoha žen v období menopauzy, perimenopauzy a postmenopauzy výrazně zvyšují. Naštěstí existují způsoby, jak si i v tomto náročném období dopřát potřebný odpočinek.

13.03.2023
Poruchy spánku u mužů + tipy pro lepší odpočinek

Spánek je životně důležitý pro každého, ale věděli jste, že spánek mužů a žen se navzájem liší? Navíc mnoho mužů nemá dostatek kvalitního spánku, přestože v posteli stráví dostatek hodin. Často jsou příčinou poruchy spánku.

08.03.2023
Autismus ovlivňuje i spánek. Přečtěte si, co by měli vědět rodiče takových dětí

Více než polovina autistů trpí chronickými problémy se spánkem. Dobrou zprávou však je, že pokud začnete již dnes, možná pomůžete svému dítěti osvojit si správné spánkové návyky na celý život.

17.05.2022
7 špatných návyků, které vám kazí zdravý spánek + tipy, jak se jich zbavit

Pokud vás trápí problémy s usínáním, možná je na příčině některý ze sedmi zlozvyků před spaním. Naučte se, jak se jich pomocí našich tipů zbavit a vychutnejte si rychlé a snadné usínání.

10.03.2022
Psoriatici a spánek - vyspěte se lépe i navzdory psoriáze

Psoriáza představuje mimořádně nepříjemné onemocnění, které kromě problémů s kůží a klouby zhoršuje také kvalitu spánku. Kromě toho se psoriatické onemocnění spojuje se dvěma běžnými spánkovými poruchami: spánkovou apnoe a syndromem neklidných nohou.

15.12.2021
Jak se dobře vyspat, i když ležíte v nemocnici

Pobyt v nemocnici není zrovna dovolenou. O to více však v době léčby narůstá význam spánku. Spánek je nezbytný pro celkové zdraví a napomáhá rychlejšímu uzdravení. Několik studií dokázalo, že jeho nedostatek může negativně ovlivnit vaši regeneraci, pocit pohody a imunitu.

15.12.2021
Poznejte svou ideální délku spánku. Takto zjistíte, zda spíte příliš málo nebo příliš mnoho

Víme, že dospělý člověk by měl spát minimálně 7 až 8 hodin denně. Tento údaj je však pouze orientační a rozhodně nevystihuje potřebu spánku každého jednotlivce. Spánkové potřeby se totiž liší člověk od člověka. Proto vám nabízíme návod, jak zjistit, kolik spánku opravdu potřebujete.

11.11.2021
I vy oddalujete odchod do postele? Přečtěte si, proč byste s tím měli přestat

Vzpomínáte si na výmluvy, které jste používali jako dítě, abyste oddálili čas, kdy je potřeba jít spát? Zajímavé je, že mnozí z nás používají stejnou zdržovací taktiku i v dospělosti. Jde o fenomén, který představuje úmyslné odkládání spánku, například ve prospěch sledování filmů, sledování sociálních sítí nebo čtení.

14.10.2021
12denní výzva pro lepší a kvalitnější spánek. Vyzkoušejte ji i vy

Správná spánková hygiena je pro kvalitní spánek mimořádně důležitá. Zakládá se zejména na vhodném prostředí a správných spánkových návycích. My vám nabízíme 12denní plán s osvědčenými tipy, díky kterým si spánek určitě zlepšíte. Vyzbrojte se tedy odhodláním a důsledností a směle začněte.

27.07.2021
123