0 Kč / 0ks

Jak vybrat matraci

Rádi poradíme všem, kteří si chtějí vybrat novou matraci nejen podle ceny, ale na základě relevantních informací. Pokud Vám není cokoliv jasné, můžete nám zavolat nebo napsat na obchod@ortopedickematrace.cz

Jak vybrat matraci podle polohy při spaní

Jak nejraději spíte? Na zádech, na břiše nebo na boku? Případně měníte často polohy? Pokud je čas na novou matraci, měli byste to při jejím výběru rozhodně zohlednit.

29.04.2024
Jak vybrat matraci pro dítě?

Dítě ve svém vývojovém období potřebuje více zdravého spánku než my dospělí. Proto je důležité vybrat nejen kvalitní postel, ale zejména matraci. Dítě spí zpočátku až 15 hodin denně, proto při její koupi myslete na všechny faktory, které ovlivní jeho celkový vývoj.

20.07.2023
Vrchní matrace zvýší kvalitu spánku

Chcete zlepšit zážitek z odpočinku na vaší stávající matraci? Nebo zvažujete pořízení záložní matrace, která zvýší komfort během příležitostného přespání vašich hostů na rozkládací pohovce? Vrchní matrace (tzv. topper) dokáže obojí. 

07.04.2023
Kdy vyměnit matraci a jak vybrat tu správnou?

Matrace patří mezi ty produkty, které se nekupují každý den. A když se už rozhodneme ji koupit, měli bychom výběru věnovat náležitou pozornost, protože příštích několik let bude naší každodenní součástí. Pokud odkládáte koupi matrace, protože nevíte, jak na to, jste tady správně. Poradíme vám, jak vybrat správnou matraci a kdy je ta nejvhodnější doba na její výměnu.

01.08.2022
Hledáte moderní matrace z přírodních vláken? Vyzkoušejte matrace se složkou z koňských žíní

Žíně z koňské hřívy a ocasu se používají v luxusních matracích, kde poskytují kombinaci podpory a pohodlí. Proto jsou ideální pro lidi, kteří hledají matraci s výplní z přírodních vláken. V minulosti si výrobky zhotovené s použitím koňských žíní mohli dovolit jen majetnější lidé z vyšších vrstev. A přestože i dnes je matrace z koňských žíní stále považována za luxusní produkt, je už naštěstí mnohem dostupnější.

15.04.2021
Víte, jaký je rozdíl mezi pružinovou a taštičkovou matrací?

Vyznat se ve spleti různých názvů a termínů dá někdy pořádně zabrat. A to dokonce i při tak běžné věci, jako je matrace. Tím spíš, že je nekupujeme každý den či rok, ale jednou za několik let. To, co platilo před několika lety, dnes už nemusí platit, protože vývoj i v oblasti matrací jede velmi rychle kupředu.

21.03.2021
Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

11.02.2021
Naučte se, jak vybrat XXL matraci, kterou potřebujete

Život lidí s vyšší váhou není jednoduchý. Kromě toho, že potřebují speciální oblečení, aby se cítili pohodlně, měli by mít také vhodnou matraci, která by odpovídala jejich specifickým potřebám. Vyšší váha totiž představuje i větší zátěž pro záda a klouby, což se častokrát projevuje nepříjemnými bolestmi. Vyberte si svou XXL matraci a dejte sbohem diskomfortu a bolestem.

10.12.2019
Jak vybrat matraci pro ležící pacienty

Sami víme, jak pečlivě si vybíráme matraci, na které budeme trávit spoustu času. Co ale musí splňovat matrace, která je určena pro ty, kteří na ní musí trávit nejen noci, ale i celé dny? Řeč je o matracích pro ležící pacienty, které svým složením a ortopedickými vlastnostmi usnadňují pacientům dlouhodobý pobyt na lůžku. Umožňují dokonalé kopírování křivek těla, poskytují oporu svalům a páteři a zabraňují i ​​vzniku proleženin.

11.11.2019
4 tipy, jak si vybrat správnou pěnovou matraci

Pěnové matrace jsou rychle se rozvíjející alternativou k pružinovým matracím, protože se přizpůsobují křivkám těla, čímž mu poskytují vynikající komfort a oporu. Vědět, co hledáte, je při výběru ideální matrace, která nejvíce vyhovuje vašim potřebám, klíčové. Než si však některou z nich odnesete domů, měli byste vědět několik důležitých věcí. Které to jsou, vám prozradíme v tomto článku.

12.09.2019
123