0 Kč / 0ks
Kategorie
Speciální akce
Matrace podle typu
Matrace podle využití
Matrace podle rozměru
Výhody nákupu u nás
 • Doprava ZADARMO

  při nákupu od 2000 Kč

 • Polštář ZDARMA
 • Možnost platby kartou
 • Atypické matrace na míru
 • Zkušenosti 10 let
 • Všechny typy matrací
 • Česká firma
 • Možnost vrátit do 15 dní
 • Ověřený zákazník

  100%

  Zboží mi bylo brzy doručeno a v dobré kvalitě.

  před více než měsícem

 • Ověřený zákazník

  100%

  Dobré ceny, výběr

  před více než měsícem

 • Ověřený zákazník

  100%

  Matrace jsou podle mých požadavků, potřebovala jsem ne zrovna standardní rozměr.

  před více než měsícem

Všechna hodnocení

Antibakteriální matrace pro alergiky

HOSTELA - příklad cenově výhodné antibakteriální matraceAntibakteriální matrace pro alergiky se vyrábějí kombinací materiálů, které nepodporují nebo přímo eliminují výskyt roztočů a bakterií (označují se také jako antiroztočové matrace ).Více

Velikost
Nosnost
Tvrdost
 • 4 středně tuhá
 • 5 mírně tvrdší
Výška matrace
 • 14-16 cm
 • 20-22 cm
 • 23-28 cm
Určeno na podklad
 • Lamelový rošt
 • Perforovaná deska
 • Pevný rošt
 • Polohovací lamelový rošt
Material
 • HR studená pěna
 • Kokosové vlákno
 • Taštičková matrace
SPIMSI FRESH matrace s antibakteriální pěnou

Matraci SPIMSI FRESH ocení nejen alergici, ale všichni ti, kterým záleží na hygieně lůžka a zdravém spánku bez roztočů a plísní. Jedná se o matraci se speciální antibakteriální pěnou SANITIZED®, která obsahuje otvory upravující tuhost matrace v oblasti ramen a zajišťují tím maximální vzdušnost. Použití HR pěny se 7zónovou profilací jen podtrhuje lepší provzdušnění matrace a rychlejší odvětrání vlhkosti z ní.

Tvrdost

4 středně tuhá + 5 mírně tvrdší
Nosnostdo 130 kg
od 7 298 Kč
8500 Kč
SPIMSI SVĚŽE taštičková matrace antibakteriální

Pro milovníky vysokých taštičkových matrací je ideální volbou vysoce kvalitní ortopedická matrace SPIMSI SVĚŽE, jejíž 7zónové taštičkové jádro MULRIPOCKET dokonale kopíruje tvar lidského těla. Kombinace kvalitního jádra s antibakteriální pěnou s certifikovanou úpravou SANITIZED® jen dává znát, že jde opravdu o kvalitu.

Tvrdost

4 středně tuhá + 5 mírně tvrdší
Nosnostdo 140 kg
od 9 640 Kč
12000 Kč
SPIMSI ANTIBAKTERIÁLNĚ ortopedická matrace

Antibakteriální matrace SPIMSI ANTIBAKTERIÁLNĚ předčí vaše očekávání. Jde o komfortní matraci se speciální antibakteriální pěnou SANITIZED®. Pro lepší provzdušnění matrace je tato pěna s ventilačními otvory. Vysoký komfort podtrhne oboustranné použití vysoce kvalitní studené HR pěny. Z jedné strany s antidekubitní profilací a z druhé tvarované do nopů se 7-zónovou profilací.

Tvrdost

4 středně tuhá + 5 mírně tvrdší
Nosnostdo 120 kg
od 8 199 Kč
9500 Kč
SPIMSI POHODA matrace s antibakteriální úpravou

Pěnová matrace SPIMSI POHODA patří do skupiny matrací, které obsahují speciální antibakteriální pěnu s certifikovanou úpravou SANITIZED®, která likviduje bakterie, houby, roztoče, plísně i další nežádoucí mikroorganizmy. Obsahuje také kvalitní studenou BIO-HR pěnu se 7-zónovou profilací a kromě toho je z obou stran perforovaná pro její lepší provzdušnění.

Tvrdost

4 středně tuhá + 5 mírně tvrdší
Nosnostdo 130 kg
od 6 079 Kč
7500 Kč
ANTIBACTERIAL antibakteriální matrace

Kompaktní matrace vyrobená pouze z inovativní antibakteriální pěny s certifikovanou úpravou ULTRA-FRESH. Likviduje roztoče.

Tvrdost

4 středně tuhá
Nosnostdo 120 kg
od 8 199 Kč
9250 Kč
HOSTELA antibakteriální matrace

7zónová antibakteriální matrace vyrobená ze 2 druhů moderních pěn. Vrchní „masážní“ vrstva moderní pěny s antibakteriální úpravou SANITIZED® poskytne výborný komfort a garantuje vysokou hygienu.

Tvrdost

4 středně tuhá
Nosnostdo 120 kg
od 4 190 Kč

Počet alergiků neustále roste a mnoho lidí je alergických na nějakou látku. Ať už jde o alergii na některé potraviny, domácí zvířata, pyl, plísně nebo roztoče. Doporučuje se odstranit alergeny z dosahu alergika. Jinak tomu není ani u alergie na roztoče či plísně. Naštěstí jsou na trhu matrace pro alergiky, které snižují nebo odstraňují alergeny plísní a roztočů, a tím pádem poskytnou kvalitní a klidný spánek.

Z jakých materiálů jsou matrace pro alergiky?

V dnešní době je nabídka matrací pro alergiky velmi bohatá. Antibakteriální matrace pro alergiky se vyrábějí kombinací materiálů, které nepodporují nebo přímo eliminují výskyt roztočů a bakterií (označují se také jako protiroztočové matrace). Mezi tyto materiály patří zejména moderní pěny se speciální antibakteriální úpravou, ale také latexová pěna.

Pěnové matrace – jedinečná struktura a složení pěn neposkytuje mikroorganismům vhodné podmínky pro jejich růst a rozmnožování. Pěnové matrace lze snadno větrat, jsou vysoce prodyšné a hygienické. Při výběru pěnové matrace pro alergiky se doporučujeme zaměřit na to, aby pěny měly speciální úpravu, která zabraňuje růstu mikroorganismů.

Můžete se setkat s těmito antibakteriálními úpravami pěn:

 • Pěna s antibakteriální úpravou ULTRA-FRESH – úprava poskytuje účinnou a především trvalou ochranu před alergeny jako jsou plísně, kvasinky, roztoči či jiné mikroorganismy. Pěna ošetřená antimikrobiální složkou ULTRA-FRESH inhibuje růst mikroorganismů. Matrace s touto úpravou jsou skvělé nejen pro alergiky a astmatiky, ale také pro zákazníky s kožními problémy.
 • Antibakteriální pěna s certifikovanou úpravou SANITIZED® – tato úprava zaručí delší životnost matrace, přičemž likviduje bakterie, plísně, houby, roztoče a další nežádoucí mikroorganismy v matraci, které způsobují nepříjemnosti všem alergikům. Navíc chrání pěnu před nepříjemným zápachem, který je způsoben těmito mikroorganismy. Jedná se o biocidní látku, nezávadnou a vhodnou i pro děti do 3 let.

Latex – přírodní materiál se širokým spektrem antialergických vlastností. Zdravotně nezávadný, má vysokou odolnost vůči bakteriím a proti plísním. Latex je hypoalergenní, neabsorbuje prach a jeho antibakteriální vlastnosti zabraňují šíření plísní, roztočů a bakterií.

Latexové matrace mají vzduchové kanálky a perforovaná jádra, čímž je zajištěna prodyšnost matrace, což je pro zdravý spánek velmi důležité.

Záleží i na potahu

Antibakteriální matrace pro alergiky potřebují také správný potah, který by měl být snímatelný. Důležité je také pravidelné praní při teplotě alespoň 60 °C. Ideální jsou potahy z antibakteriálních materiálů s protiroztočovou úpravou vhodné pro astmatiky a alergiky. U těchto potahů se používají výtažky rostlin, např. aloe vera či stříbro. Stříbro ve vlhkém prostředí potlačuje růst mikroorganismů, bakterií a kvasinek, nebo je zcela usmrcuje.

Antibakteriální snímatelné potahy:

 • Potah s výtažky z mořských řas Spirulina – s antibakteriálními a antimykotickými vlastnostmi. Zabraňuje růstu plísní a zajišťuje vynikající hygienu. Obsahuje přírodní vitamíny, minerály a aminokyseliny. Během spánku se uvolňují, což působí blahodárně na lidskou pokožku.
 • ALOE VERA – antialergický a antibakteriální potah s extrakty výtažků z rostliny aloe vera. Zaručuje dostatečnou hygienu matrace, se schopností regenerace pokožky lidského těla.
 • Merilou – se schopností regenerace pokožky. Obsahuje stříbro, které je ideální při alergii na prach a při problémech s nadměrným pocením. Má antistatické, antimykotické a antibakteriální vlastnosti, zabraňuje růstu plísní.
 • Tencel – potah přirozeně antibakteriální a protiroztočový. Potah se rychle vysouší, čímž zajišťuje vysokou hygienu matrace.
 • Potah Silveractive – antibakteriální potah vyrobený z polyesterové strečové pleteniny, která obsahuje ionty stříbra. Ve vlhkém prostředí stříbro potlačuje růst mikroorganismů, bakterií a kvasinek nebo je zcela usmrcuje.
 • Medicott Silver – svým složením zabraňuje tvorbě a usazování roztočů a plísní.

Pro koho jsou antibakteriální matrace pro alergiky vhodné?

Antibakteriální matrace jsou samozřejmě vhodné pro všechny, kterým záleží na hygieně lůžka a vyžadují prodyšné materiály, především však:

 • astmatiky,
 • alergiky a
 • pro ty, kteří se nadměrně potí.

Pro antibakteriální matrace pro alergiky zvolte vhodný podklad

Roztočům se daří především ve vlhku, a proto je velmi důležité, aby byla matrace dobře provzdušněná nejen během spánku, ale i mimo ni. Antibakteriální matrace je nutné uložit na laťkový nebo lamelový rošt s předpjatými lamelami. Rošt je totiž prodyšný, matrace na něm rychleji vysychá a je zajištěno optimální odvětrání matrace.

Mezi antibakteriální materiály patří zejména moderní pěny se speciální antibakteriální úpravou, ale i latexová pěna nebo funkční matracové potahy s Aloe Vera a ionty stříbra, které mají antibakteriální účinek.

Moderní pěna s antibakteriální úpravou, použitá v matracích z naší nabídky, je také celosvětově patentována pod označením ULTRA-FRESH. Detaily jsou popsané podrobněji u matrace, jejíž jádro tvoří 100 % antibakteriální pěna: Matrace ANTIBACTERIAL.

Vynikající antibakteriální vlastnosti mají také latexové matrace díky své přirozené odolnosti.

Antialergické pratelné potahy zlepšují hygienu matrace. Vypráním potahu na 60 stupňů zlikvidujete 99,9 % všech alergenů. Proto jsou antibakteriální matrace s protiroztočovou úpravou vhodné pro alergiky a astmatiky.

190 x 80 cm 190 x 85 cm 190 x 90 cm 195 x 80 cm 195 x 85 cm
195 x 90 cm 200 x 80 cm 200 x 85 cm 200 x 90 cm 200 x 100 cm
200 x 120 cm 200 x 140 cm 200 x 160 cm 200 x 180 cm 200 x 200 cm
Zpět k produktům
 • Ověřený zákazník

  100%

  Zboží mi bylo brzy doručeno a v dobré kvalitě.

  před více než měsícem

 • Ověřený zákazník

  100%

  Dobré ceny, výběr

  před více než měsícem

 • Ověřený zákazník

  100%

  Matrace jsou podle mých požadavků, potřebovala jsem ne zrovna standardní rozměr.

  před více než měsícem

Všechna hodnocení