0 Kč / 0ks

Blog o zdravém spaní

Hledáte moderní matrace z přírodních vláken? Vyzkoušejte matrace se složkou z koňských žíní

Žíně z koňské hřívy a ocasu se používají v luxusních matracích, kde poskytují kombinaci podpory a pohodlí. Proto jsou ideální pro lidi, kteří hledají matraci s výplní z přírodních vláken. V minulosti si výrobky zhotovené s použitím koňských žíní mohli dovolit jen majetnější lidé z vyšších vrstev. A přestože i dnes je matrace z koňských žíní stále považována za luxusní produkt, je už naštěstí mnohem dostupnější.

15.04.2021
ADHD a spánek – 5 tipů, jak se lépe vyspat, pokud trpíte hyperaktivitou

Lidé s ADHD mají obvykle problémy s usínáním a nočním probouzením. Na druhé straně nejsou schopni vstát včas a nedokáže je vzbudit ani hodně hlasitý budík. Následující rady by vám proto měly dopomoci ke kvalitnímu spánku i přes uvedenou diagnózu.

06.07.2022
Autismus ovlivňuje i spánek. Přečtěte si, co by měli vědět rodiče takových dětí

Více než polovina autistů trpí chronickými problémy se spánkem. Dobrou zprávou však je, že pokud začnete již dnes, možná pomůžete svému dítěti osvojit si správné spánkové návyky na celý život.

17.05.2022
Mohou barvy v ložnici ovlivnit váš spánek? Výzkumy naznačují, že ano

Většina lidí si zařizuje ložnici jen na základě svých osobních estetických preferencí. Barvy nábytku a ložního prádla však mohou mít mnohem větší význam, než se předpokládalo. Proto byste při výběru povlečení měli zohlednit i psychologický vliv určitých barev.

22.09.2022
Jaká matrace je nejlepší neboli co dělat, pokud je matrace příliš měkká nebo příliš tvrdá

Tvrdost matrace je samozřejmě subjektivní záležitost, na kterou má asi každý z nás svůj vlastní názor. Někdo dává přednost tvrdší matraci, jiný upřednostňuje měkčí. Správně tvrdá matrace napomáhá předcházet bolestem páteře a udržuje kvalitu spánku. Co však dělat, pokud se vaše preference změní a vy budete ať už kvůli změně zdravotního stavu, nebo z jiných důvodů chtít, aby byla vaše matrace měkčí nebo tvrdší? Naštěstí existuje několik řešení, která jsme pro vás shromáždili.

12.09.2019
Je zívání opravdu nakažlivé? Zjistěte, proč vlastně zíváme

Už jste někdy „chytili“ zívání od někoho jiného? Nějaká osoba otevře ústa k velkému zívnutí a vy najednou zjistíte, že podvědomě děláte totéž. Proč se to děje a jak se tato zdánlivě nedobrovolná činnost přenáší z jednoho člověka na druhého? Pojďme se podívat na vědeckou podstatu zívání.

03.09.2022
Poruchy spánku a migréna spolu mohou souviset. Jak vystoupit ze začarovaného kruhu?

V noci jste se pořádně nevyspali a už víte, že druhý den můžete očekávat záchvat migrény. Nebo vás přepadne migréna a brání vám upadnout do spánku, který by vám přinesl toužebně očekávanou úlevu od bolesti. Naštěstí už víme, jak si můžete pomoci. Přečtěte si o tom více v našem článku.

06.07.2022
7 špatných návyků, které vám kazí zdravý spánek + tipy, jak se jich zbavit

Pokud vás trápí problémy s usínáním, možná je na příčině některý ze sedmi zlozvyků před spaním. Naučte se, jak se jich pomocí našich tipů zbavit a vychutnejte si rychlé a snadné usínání.

10.03.2022
Naučte se, jak vybrat XXL matraci, kterou potřebujete

Život lidí s vyšší váhou není jednoduchý. Kromě toho, že potřebují speciální oblečení, aby se cítili pohodlně, měli by mít také vhodnou matraci, která by odpovídala jejich specifickým potřebám. Vyšší váha totiž představuje i větší zátěž pro záda a klouby, což se častokrát projevuje nepříjemnými bolestmi. Vyberte si svou XXL matraci a dejte sbohem diskomfortu a bolestem.

10.12.2019
Věděli jste, že nekvalitní spánek a nadváha spolu souvisí? Přečtěte si, jak

Není žádným tajemstvím, že lidé trpící nadváhou mají různé zdravotní problémy včetně vysokého krevního tlaku, srdečních onemocnění, diabetu a mnoha dalších. Už méně se však ví, jak nezdravá tělesná hmotnost dokáže ovlivnit jejich spánek. Přečtěte si o tom více v našem článku.

08.08.2022
123