0 Kč / 0ks

Blog o zdravém spaní

Jak vybrat matraci pro dítě?

Dítě ve svém vývojovém období potřebuje více zdravého spánku než my dospělí. Proto je důležité vybrat nejen kvalitní postel, ale zejména matraci. Dítě spí zpočátku až 15 hodin denně, proto při její koupi myslete na všechny faktory, které ovlivní jeho celkový vývoj.

20.07.2023
Jak sport ovlivňuje kvalitu spánku?

Každý se rád dobře a kvalitně vyspí. Možná jste už slyšeli o tom, že pravidelný spánek přispívá ke kvalitě spánku a zlepšuje ho ve všech fázích. Jak tedy sport a spánek spolu souvisí?

31.07.2023
Jak na kvalitní spánek v menopauze

Problémy se spánkem se u mnoha žen v období menopauzy, perimenopauzy a postmenopauzy výrazně zvyšují. Naštěstí existují způsoby, jak si i v tomto náročném období dopřát potřebný odpočinek.

13.03.2023
Měli byste spát na pravém nebo levém boku? Přečtěte si, na čem to závisí

Může to znít banálně, ale poloha při spánku může výrazně ovlivnit vaši celkovou pohodu. V závislosti na vašem věku, zdravotním stavu a typu postavy pro vás totiž mohou být některé polohy vhodnější než jiné. Přesvědčte se o tom sami v našem článku.

23.05.2023
Vrchní matrace zvýší kvalitu spánku

Chcete zlepšit zážitek z odpočinku na vaší stávající matraci? Nebo zvažujete pořízení záložní matrace, která zvýší komfort během příležitostného přespání vašich hostů na rozkládací pohovce? Vrchní matrace (tzv. topper) dokáže obojí. 

07.04.2023
Rozlučte se se ztuhlou šíjí a bolestí krčních svalů po probuzení

Probuzení s bolavým a ztuhlým krkem nikomu na náladě nepřidá. Sáhnout po lécích proti bolesti není vždy správné řešení, zejména pokud se problém opakuje častěji. Proto jsme pro vás připravili přehled toho, co způsobuje bolestivou a ztuhlou šíji, jakož i tipy pro rychlou úlevu.

28.06.2023
Poruchy spánku u mužů + tipy pro lepší odpočinek

Spánek je životně důležitý pro každého, ale věděli jste, že spánek mužů a žen se navzájem liší? Navíc mnoho mužů nemá dostatek kvalitního spánku, přestože v posteli stráví dostatek hodin. Často jsou příčinou poruchy spánku.

08.03.2023
Hledáte moderní matrace z přírodních vláken? Vyzkoušejte matrace se složkou z koňských žíní

Žíně z koňské hřívy a ocasu se používají v luxusních matracích, kde poskytují kombinaci podpory a pohodlí. Proto jsou ideální pro lidi, kteří hledají matraci s výplní z přírodních vláken. V minulosti si výrobky zhotovené s použitím koňských žíní mohli dovolit jen majetnější lidé z vyšších vrstev. A přestože i dnes je matrace z koňských žíní stále považována za luxusní produkt, je už naštěstí mnohem dostupnější.

15.04.2021
Usínání v práci: 12 tipů, jak zůstat čerstvý jako rybička

Nedostatek spánku má za následek zhoršení výkonnosti a zvyšuje riziko nehod a úrazů na pracovištích. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy, shromáždili jsme pro vás několik praktických tipů. Čtěte dál a dozvíte se, jak můžete snadno osvěžit své tělo i mysl a přestat v práci podřimovat.

23.05.2023
123