0 Kč / 0ks

Tipy a triky jak lépe spát

Rozlučte se se ztuhlou šíjí a bolestí krčních svalů po probuzení

Probuzení s bolavým a ztuhlým krkem nikomu na náladě nepřidá. Sáhnout po lécích proti bolesti není vždy správné řešení, zejména pokud se problém opakuje častěji. Proto jsme pro vás připravili přehled toho, co způsobuje bolestivou a ztuhlou šíji, jakož i tipy pro rychlou úlevu.

28.06.2023
Usínání v práci: 12 tipů, jak zůstat čerstvý jako rybička

Nedostatek spánku má za následek zhoršení výkonnosti a zvyšuje riziko nehod a úrazů na pracovištích. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy, shromáždili jsme pro vás několik praktických tipů. Čtěte dál a dozvíte se, jak můžete snadno osvěžit své tělo i mysl a přestat v práci podřimovat.

23.05.2023
Časné ranní probouzení - co dělat, když se budíte příliš brzy?

I s kvalitními tmavými závěsy se nám může stát, že se vzbudíme dřív, než bychom si přáli. A přestože je takové probuzení poměrně skličující, ještě nepříjemnější je, pokud nemůžeme znovu usnout. Přečtěte si, co ovlivňuje naši schopnost spát déle, jaké jsou příčiny brzkého ranního probouzení a jak je překonat.

26.04.2023
Ověřené tipy pro lehké spáče, které vzbudí i nejmenší hluk

Některé lidi probudí i šepot. Jiným nedělá problém spát při puštěné televizi a neprobudí je ani hlasité bouchnutí dveřmi. Pokud máte lehký spánek, určitě vás zajímá, jak si spánek zlepšit. Proto jsme pro vás připravili několik osvědčených tipů, které určitě využijete. 

16.01.2023
Trápí vás syndrom neklidných nohou? Poradíme vám, jak zmírnit jeho příznaky

Pokud trpíte syndromem neklidných nohou, jistě vám nemusíme vysvětlovat jeho příznaky. Nepříjemnou součástí tohoto onemocnění je však skutečnost, že příznaky se neomezují pouze na den, ale doslova znemožňují usnout večer.

09.12.2022
ADHD a spánek – 5 tipů, jak se lépe vyspat, pokud trpíte hyperaktivitou

Lidé s ADHD mají obvykle problémy s usínáním a nočním probouzením. Na druhé straně nejsou schopni vstát včas a nedokáže je vzbudit ani hodně hlasitý budík. Následující rady by vám proto měly dopomoci ke kvalitnímu spánku i přes uvedenou diagnózu.

06.07.2022
Poruchy spánku a migréna spolu mohou souviset. Jak vystoupit ze začarovaného kruhu?

V noci jste se pořádně nevyspali a už víte, že druhý den můžete očekávat záchvat migrény. Nebo vás přepadne migréna a brání vám upadnout do spánku, který by vám přinesl toužebně očekávanou úlevu od bolesti. Naštěstí už víme, jak si můžete pomoci. Přečtěte si o tom více v našem článku.

06.07.2022
Časné ranní vstávání nemusí být vždy problém. Prozradíme vám, jak si ho zjednodušit

Vše začíná v okamžiku, kdy otevřete oči. Mnohdy jste však mrzutí a unavení a jediné, co chcete, je schovat se zpátky pod peřinu. Přitom stačí malé změny a můžete se probouzet i brzy ráno nabití energií a s chutí do práce. Přečtěte si tipy, jak se připravit na produktivní a úspěšný den.

09.06.2022
Jak se zotavit po probdělé noci? Zvládněte důsledky, které s sebou přináší nedostatek spánku

Ať už z vlastní vůle nebo přinuceni okolnostmi, v noci jste spali velmi málo a nyní vás čeká nový den se všemi svými povinnostmi. Bez ohledu na to, proč jste v noci nespali, následky na sebe nenechají dlouho čekat. Jaký je nejlepší způsob, jak se s nedostatkem spánku vypořádat?

09.06.2022
123