0 Kč / 0ks

Zajímavosti o lidském spánku

Které mikroorganismy můžeme nalézt v posteli a jaké problémy způsobují?

I zdánlivě čisté ložní prádlo může skrývat nepříjemná překvapení v podobě bakterií, plísní a roztočů. Ty jsou často příčinou různých alergií, kožních onemocnění a dýchacích potíží. Zjistěte, jaké bakterie na vás číhají v ložnici, a vyzkoušejte tipy, jak se s nimi vypořádat.

11.03.2024
Typy světla a jejich vliv na kvalitu spánku + rady, jak  se lépe vyspat

Světlo je nejdůležitějším vnějším faktorem, který ovlivňuje spánek. Hraje totiž hlavní roli při regulaci cirkadiánního rytmu. Zároveň ovlivňuje tvorbu melatoninu, tedy hormonu podporujícího spánek.

01.03.2024
Spíte se svým pejskem? Pomáháte si tím ke  kvalitnějšímu odpočinku

Nějak se stalo zvykem, že psi do postele nepatří. Prý to může vést k neklidnému spánku, a dokonce k poraněním či nemocem. Nedávné studie však zjistily, že když máte svého pejska nablízku před usnutím, můžete dopomoci
vám i vašemu pejskovi k lepšímu spánku.

02.01.2024
Mají sny hlubší význam? Nejznámější teorie odhalují, co znamená noční snění

Existuje spousta snářů, které podrobně vysvětlují, co jednotlivé sny znamenají. Podle nich jsou to jakési symboly, které nám prozrazují, co nás v budoucnu potká. Avšak to, co se nám zdá, ve skutečnosti odráží naše vzpomínky, obavy nebo touhy. Přečtěte si, co si o tom myslí odborníci.

28.11.2023
Na které straně postele spíte? Podívejte se, co o vás prozrazuje vaše volba

Možná jste se nad výběrem strany postele nikdy nezamýšleli. Přesto si vždy vybíráte tu samou, u okna nebo u dveří, ať už spíte kdekoli. Podle nejnovějších výzkumů však to, co se zdá jako zvyk nebo čistě praktické rozhodnutí, o vás může prozradit mnohem víc, než si myslíte.

16.10.2023
Jak sport ovlivňuje kvalitu spánku?

Každý se rád dobře a kvalitně vyspí. Možná jste už slyšeli o tom, že pravidelný spánek přispívá ke kvalitě spánku a zlepšuje ho ve všech fázích. Jak tedy sport a spánek spolu souvisí?

31.07.2023
Měli byste spát na pravém nebo levém boku? Přečtěte si, na čem to závisí

Může to znít banálně, ale poloha při spánku může výrazně ovlivnit vaši celkovou pohodu. V závislosti na vašem věku, zdravotním stavu a typu postavy pro vás totiž mohou být některé polohy vhodnější než jiné. Přesvědčte se o tom sami v našem článku.

23.05.2023
Vyzkoušejte rozdíl mezi bílým, hnědým a růžovým šumem a vyspěte se dosyta

Možná jste už slyšeli o „bílém šumu“, který je oblíbený zejména při usínání dětí, ale slyšeli jste už o hnědém nebo růžovém šumu? V dnešním článku vám vysvětlíme, jak se navzájem liší a jaké zvuky k nim můžeme přiřadit. Pak už je na vás, abyste zjistili, který z nich vám vyhovuje nejlépe.

06.04.2023
Věděli jste, že kvalita spánku může mít vliv na vaši pleť?

K tomu, abyste vypadali mladší, nemusíte používat drahé krémy proti stárnutí. Jak ukazují výsledky několika studií, možná by stačilo jen dopřát si více hodin spánku.

14.02.2023
Dětská obezita má několik příčin. Jednou z nich může být i nedostatek spánku

Nedávné studie prokázaly, že u dětí, které spí méně, než je doporučeno pro jejich věk, se zvyšuje riziko vzniku obezity. Potvrdilo se, že děti a dospívající, kteří pravidelně spí méně než ostatní ve stejném věku, v dospělosti více přibývají na váze a je u nich vyšší pravděpodobnost, že budou mít nadváhu nebo budou obézní.

01.02.2023
123