Bojovat s únavou většinou není moc efektivní. Zkuste si místo toho dopřát 15 až 30 minutový odpočinek. Možná budete překvapeni, jak se zvýší vaše produktivita.
Dospělý člověk by měl spát minimálně 7 až 8 hodin denně. Spánkové potřeby se však liší, proto si přečtěte návod, jak zjistit, kolik spánku opravdu potřebujete.
Mnozí úmyslně odkládají spánek, například ve prospěch sledování filmů, sociálních sítí nebo čtení. Přečtěte si, proč s tím přestat.
Saténová noční košilka, pohodlné tričko a široké kalhoty nebo teplé ponožky? To, v čem nejraději spíte,o vás hodně vypovídá. Zjistěte, zda to sedí i na vás.
Pro mnohé muže je spánek doslova na konci seznamu, co je potřeba za den udělat. Spánek je však nezbytný, aby se tělo aktivně ,,dobilo“ a připravilo na nový den.
Tmavé kruhy pod očima, oteklá nebo povislá víčka jsou neklamnými příznaky nedostatečného nočního odpočinku. Jaká rizika se za tím skrývají?
Mluvíte ze snu? Somnilokvie někdy signalizuje určité problémy a navíc ruší ve spánku i vaši polovičku. Přinášíme tipy, jak přestat mluvit ze spánku.
O škodlivosti modrého světla z obrazovek a smartphonů jste již určitě slyšeli. Přečtěte si, jak ovlivňuje spánek a jak minimalizovat jeho účinky.
Insomnie je častý vedlejší účinek běžně užívaných léků na předpis. Přečtěte si, jak se můžete vyspat i přesto, že vám to nežádoucí účinky nechtějí dovolit.
Správná spánková hygiena je pro kvalitní spánek mimořádně důležitá. My vám nabízíme 12denní plán s osvědčenými tipy, díky kterým si spánek určitě zlepšíte.
Aby si nová matrace zachovala své vlastnosti co nejdéle, je potřeba se o ni správně starat. Přečtěte si více jak pečovat o matraci a prodloužit její životnost.
Alzheimerova choroba může způsobovat problémy se spánkem. Abychom lépe pochopili, o co vlastně jde, podívejme se na tuto problematiku blíže.