Většina dospělých potřebuje více než 7 hodin spánku za noc a děti i dospívající dokonce více. Co ovšem v případě, když si takový luxus prostě nemůžete dovolit?
Náměsíčnost je běžnější u dětí než u dospělých a často se v pubertě samovolně vytratí. Vysvětlujeme, kdy je somnambulismus poruchou a jak jej řešit.
Sny jsou jedním z nejzajímavějších a nejzáhadnějších aspektů spánku. Přečtěte si, jak sny ovlivňují spánek a co můžete podniknout, abyste spali lépe.
Barvy nábytku a ložního prádla mohou mít mnohem větší význam, než se předpokládalo. Zohledněte při zařizování ložnice i psychologický vliv určitých barev.
Už jste někdy „chytili“ zívání od někoho jiného? Proč se to děje a jak se tato činnost přenáší z jednoho člověka na druhého? Pojďme se na to podívat společně.
Ucpaný nos nás častokrát netrápí jen ve dne, ale i v noci. Zjistěte, o co jde ve vašem případě a zbavte se problémů s ucpaným nosem co nejdříve.
Není tajemstvím, že lidé trpící nadváhou mají různé zdravotní problémy. Víte, že nezdravá tělesná hmotnost může ovlivnit spánek? Přečtěte si víc v našem článku.
Pokud jste si mysleli, že máte kvalitní matraci, která vám vydrží navždy, mýlíte se. I tu nejkvalitnější matraci musíte po několika letech vyměnit.
Lidé s ADHD mají problémy s usínáním, nočním probouzením a nejsou schopni vstát včas. Přečtěte si 5 tipů ke kvalitnímu spánku i přes tuto diagnózu.
V noci jste se nevyspali a už víte, že druhý den můžete očekávat záchvat migrény. Nebo vás přepadne migréna a brání vám usnout. Naštěstí víme, jak vám pomoci.
Když ráno vstáváte, mnohdy jste mrzutí a unavení. Přitom stačí málo a můžete se probouzet nabití energií. Přečtěte si, jak se připravit na úspěšný den.
V noci jste spali velmi málo a nyní vás čeká nový den se všemi svými povinnostmi. Jaký je nejlepší způsob, jak se s nedostatkem spánku vypořádat?