Přechod z letního na zimní čas a naopak může vyvolat problémy se spánkem. Začtěte se do našich tipů a přivítejte ráno plní energie.
Rádi si pravidelně zdřímnete i během dne? Zřejmě patříte k lidem s tzv. polyfázovým spánkem. Je to typ spánku, při kterém se spí víckrát během dne.
Psoriáza představuje mimořádně nepříjemné onemocnění, které kromě problémů s kůží a klouby zhoršuje také kvalitu spánku. Poradíme, jak se vyspat lépe!
Spánek je nezbytný pro celkové zdraví a napomáhá uzdravení. Jeho nedostatek v nemocnici může negativně ovlivnit regeneraci i pohodu. Poradíme, co s tím.
Bojovat s únavou většinou není moc efektivní. Zkuste si místo toho dopřát 15 až 30 minutový odpočinek. Možná budete překvapeni, jak se zvýší vaše produktivita.
Dospělý člověk by měl spát minimálně 7 až 8 hodin denně. Spánkové potřeby se však liší, proto si přečtěte návod, jak zjistit, kolik spánku opravdu potřebujete.
Mnozí úmyslně odkládají spánek, například ve prospěch sledování filmů, sociálních sítí nebo čtení. Přečtěte si, proč s tím přestat.
Saténová noční košilka, pohodlné tričko a široké kalhoty nebo teplé ponožky? To, v čem nejraději spíte,o vás hodně vypovídá. Zjistěte, zda to sedí i na vás.
Pro mnohé muže je spánek doslova na konci seznamu, co je potřeba za den udělat. Spánek je však nezbytný, aby se tělo aktivně ,,dobilo“ a připravilo na nový den.
Tmavé kruhy pod očima, oteklá nebo povislá víčka jsou neklamnými příznaky nedostatečného nočního odpočinku. Jaká rizika se za tím skrývají?
Mluvíte ze snu? Somnilokvie někdy signalizuje určité problémy a navíc ruší ve spánku i vaši polovičku. Přinášíme tipy, jak přestat mluvit ze spánku.
O škodlivosti modrého světla z obrazovek a smartphonů jste již určitě slyšeli. Přečtěte si, jak ovlivňuje spánek a jak minimalizovat jeho účinky.