605 563 777Po-Pá: 9:00 - 16:00
0 Kč / 0ks

Jak vybrat matraci

Rádi poradíme všem, kteří si chtějí vybrat novou matraci nejen podle ceny, ale na základě relevantních informací. Pokud Vám není cokoliv jasné, můžete nám zavolat nebo napsat na obchod@ortopedickematrace.cz

Vybíráme matraci pro alergika

Alergie patří k civilizačním onemocněním, které charakterizují moderní dobu. Alergiků je pořád víc a potřeba vytvořit pro ně prostředí, které by jim vyhovovalo, je pořád aktuální. Alergeny se totiž neskrývají jen v srsti zvířat nebo v kobercích. Stejně nebezpečná může být i postel. Víte, které matrace jsou pro alergiky nejvhodnější a proč? Připravili jsme si pro vás přehled, který vám pomůže zorientovat se v nabídce na trhu.

Víte, jaký je rozdíl mezi pružinovou a taštičkovou matrací?

Vyznat se ve spleti různých názvů a termínů dá někdy pořádně zabrat. A to dokonce i při tak běžné věci, jako je matrace. Tím spíš, že je nekupujeme každý den či rok, ale jednou za několik let. To, co platilo před několika lety, dnes už nemusí platit, protože vývoj i v oblasti matrací jede velmi rychle kupředu.

Jak správně zkombinovat matraci a rošt?

Pokud chcete využít potenciál matrace naplno, musíte ji zabezpečit ideální podmínky pro fungování. V případě matrací je to hlavně správný podklad, který může prodloužit nebo zkrátit životnost matrace - zvýraznit anatomické vlastnosti matrace nebo je naopak utlumit. Přinášíme Vám přehled jednotlivých druhů podkladů, na které se obvykle matrace ukládají.

Matrace a tvrdost: rozšířená stupnice tvrdosti 1-7

Širokou nabídku matrací jsme rozčlenili podle stupňů tvrdosti. Standardní stupnice pozná 5 stupňů tvrdosti matrací, my jsme se rozhodli stupnici rozšířit.

Správný výběr matrace podle materiálu a složení

Vhodně zvolená matrace poskytuje v kombinaci s podkladem dostatečnou vzdušnost a zaručuje dokonalé rozložení hmotnosti, čím je zaručena ideální anatomická poloha páteře a uvolnění kostního svalstva v době spánku.

Zónované matrace pro kvalitní spánek v poloze "na boku"

Každá část našeho těla potřebuje při spánku v poloze "na boku" jinou oporu a právě výrobky s rozdílnými anatomickými zónami tomuto požadavku vycházejí vstříc.

Jaké jsou tvrdé matrace a čím jsou výjimečné?

Na to, aby byly tvrdé matrace tvrdými, musí obsahovat určité materiály, které jim tuto tvrdost zabezpečí. Mezi nejrozšířenější složky patří kokos, RE pěna nebo studená pěna. Matrace jsou tvořené kombinací těchto základních složek spolu s dalšími materiály, tak, aby došlo k zdůraznění jejich přednosí.

Měkké matrace - tvrdost rozhoduje při výběru

Do příliš měkké matrace se vaše tělo zaboří. Páteř není ve správné poloze, a tím pádem nemá dostatečnou oporu. Nemůžete se přirozeně otáčet a způsobuje vám to časté buzení. Vaše svaly si v noci neodpočinou a musí neustále pracovat, protože se snaží dostat záda do vhodné polohy.

Součástí moderní matrace je snímatelný potah

Zdravý člověk vypotí v průběhu noci v době spánku až několik decilitrů tekutiny, která projde do prádla a do matrace. Proto musí být zdravotní matrace dostatečně prodyšný a musí být schopný tuto vlhkost absorbovat a později odvětrat. Tím poskytuje spícímu dokonalý pocit suchého pohodlí v průběhu celé noci a celého spánku.

Výhody nákupu u nás
  • Doprava ZDARMA
  • Polštář ZDARMA
  • Možnost platby kartou
  • Atypické matrace na míru
  • Zkušenosti 10 let
  • Vybrané zboží do 5 dní
  • Všechny typy matrací
  • České a slovenské matrace
  • Výroba do 10 dní
  • Možnost vrátit do 15 dní