0 Kč / 0ks

Blog o zdravém spaní

Vybíráme matraci pro alergika

Alergie patří k civilizačním onemocněním, které charakterizují moderní dobu. Alergiků je pořád víc a potřeba vytvořit pro ně prostředí, které by jim vyhovovalo, je pořád aktuální. Alergeny se totiž neskrývají jen v srsti zvířat nebo v kobercích. Stejně nebezpečná může být i postel. Víte, které matrace jsou pro alergiky nejvhodnější a proč? Připravili jsme si pro vás přehled, který vám pomůže zorientovat se v nabídce na trhu.

03.05.2019
Chrápání u dětí - co ho způsobuje a kdy může představovat vážný problém?

Zatímco téměř polovina dospělých čas od času chrápe, u dětí není chrápání až tak časté. Kdy je tedy důvod k obavám?

16.01.2023
Jak se dobře vyspat, i když ležíte v nemocnici

Pobyt v nemocnici není zrovna dovolenou. O to více však v době léčby narůstá význam spánku. Spánek je nezbytný pro celkové zdraví a napomáhá rychlejšímu uzdravení. Několik studií dokázalo, že jeho nedostatek může negativně ovlivnit vaši regeneraci, pocit pohody a imunitu.

15.12.2021
Trápí vás syndrom neklidných nohou? Poradíme vám, jak zmírnit jeho příznaky

Pokud trpíte syndromem neklidných nohou, jistě vám nemusíme vysvětlovat jeho příznaky. Nepříjemnou součástí tohoto onemocnění je však skutečnost, že příznaky se neomezují pouze na den, ale doslova znemožňují usnout večer.

09.12.2022
Víte, jaký je rozdíl mezi pružinovou a taštičkovou matrací?

Vyznat se ve spleti různých názvů a termínů dá někdy pořádně zabrat. A to dokonce i při tak běžné věci, jako je matrace. Tím spíš, že je nekupujeme každý den či rok, ale jednou za několik let. To, co platilo před několika lety, dnes už nemusí platit, protože vývoj i v oblasti matrací jede velmi rychle kupředu.

21.03.2021
Jak hormony ovlivňují spánek? Zjišťovali jsme za vás

Hormony ovlivňují mnoho oblastí našeho života, od nálady, energie, vzhledu pleti... Jak ale mohou ovlivnit náš spánek? Více informací najdete v našem článku.

21.12.2022
ADHD a spánek – 5 tipů, jak se lépe vyspat, pokud trpíte hyperaktivitou

Lidé s ADHD mají obvykle problémy s usínáním a nočním probouzením. Na druhé straně nejsou schopni vstát včas a nedokáže je vzbudit ani hodně hlasitý budík. Následující rady by vám proto měly dopomoci ke kvalitnímu spánku i přes uvedenou diagnózu.

06.07.2022
Poznejte svou ideální délku spánku. Takto zjistíte, zda spíte příliš málo nebo příliš mnoho

Víme, že dospělý člověk by měl spát minimálně 7 až 8 hodin denně. Tento údaj je však pouze orientační a rozhodně nevystihuje potřebu spánku každého jednotlivce. Spánkové potřeby se totiž liší člověk od člověka. Proto vám nabízíme návod, jak zjistit, kolik spánku opravdu potřebujete.

11.11.2021
Jak správně zkombinovat matraci a rošt?

Pokud chcete využít potenciál matrace naplno, musíte ji zabezpečit ideální podmínky pro fungování. V případě matrací je to hlavně správný podklad, který může prodloužit nebo zkrátit životnost matrace - zvýraznit anatomické vlastnosti matrace, nebo je naopak utlumit. Přinášíme Vám přehled jednotlivých druhů podkladů, na které se obvykle matrace ukládají.

23.04.2015
Hypersomnie aneb co byste měli vědět o nadměrné spavosti

Ospalost a usínání během dne, přestože v noci spíte více než dostatečně, může znamenat, že trpíte hypersomnií. O co přesně jde a jak si s tím vypořádat, vám prozradíme v našem článku.

22.11.2022
234