0 Kč / 0ks

Blog o zdravém spaní

Vyzkoušejte rozdíl mezi bílým, hnědým a růžovým šumem a vyspěte se dosyta

Možná jste už slyšeli o „bílém šumu“, který je oblíbený zejména při usínání dětí, ale slyšeli jste už o hnědém nebo růžovém šumu? V dnešním článku vám vysvětlíme, jak se navzájem liší a jaké zvuky k nim můžeme přiřadit. Pak už je na vás, abyste zjistili, který z nich vám vyhovuje nejlépe.

06.04.2023
Autismus ovlivňuje i spánek. Přečtěte si, co by měli vědět rodiče takových dětí

Více než polovina autistů trpí chronickými problémy se spánkem. Dobrou zprávou však je, že pokud začnete již dnes, možná pomůžete svému dítěti osvojit si správné spánkové návyky na celý život.

17.05.2022
Jaká matrace je nejlepší neboli co dělat, pokud je matrace příliš měkká nebo příliš tvrdá

Tvrdost matrace je samozřejmě subjektivní záležitost, na kterou má asi každý z nás svůj vlastní názor. Někdo dává přednost tvrdší matraci, jiný upřednostňuje měkčí. Správně tvrdá matrace napomáhá předcházet bolestem páteře a udržuje kvalitu spánku. Co však dělat, pokud se vaše preference změní a vy budete ať už kvůli změně zdravotního stavu, nebo z jiných důvodů chtít, aby byla vaše matrace měkčí nebo tvrdší? Naštěstí existuje několik řešení, která jsme pro vás shromáždili.

12.09.2019
Věděli jste, že kvalita spánku může mít vliv na vaši pleť?

K tomu, abyste vypadali mladší, nemusíte používat drahé krémy proti stárnutí. Jak ukazují výsledky několika studií, možná by stačilo jen dopřát si více hodin spánku.

14.02.2023
Časné ranní probouzení - co dělat, když se budíte příliš brzy?

I s kvalitními tmavými závěsy se nám může stát, že se vzbudíme dřív, než bychom si přáli. A přestože je takové probuzení poměrně skličující, ještě nepříjemnější je, pokud nemůžeme znovu usnout. Přečtěte si, co ovlivňuje naši schopnost spát déle, jaké jsou příčiny brzkého ranního probouzení a jak je překonat.

26.04.2023
7 špatných návyků, které vám kazí zdravý spánek + tipy, jak se jich zbavit

Pokud vás trápí problémy s usínáním, možná je na příčině některý ze sedmi zlozvyků před spaním. Naučte se, jak se jich pomocí našich tipů zbavit a vychutnejte si rychlé a snadné usínání.

10.03.2022
Naučte se, jak vybrat XXL matraci, kterou potřebujete

Život lidí s vyšší váhou není jednoduchý. Kromě toho, že potřebují speciální oblečení, aby se cítili pohodlně, měli by mít také vhodnou matraci, která by odpovídala jejich specifickým potřebám. Vyšší váha totiž představuje i větší zátěž pro záda a klouby, což se častokrát projevuje nepříjemnými bolestmi. Vyberte si svou XXL matraci a dejte sbohem diskomfortu a bolestem.

10.12.2019
Ověřené tipy pro lehké spáče, které vzbudí i nejmenší hluk

Některé lidi probudí i šepot. Jiným nedělá problém spát při puštěné televizi a neprobudí je ani hlasité bouchnutí dveřmi. Pokud máte lehký spánek, určitě vás zajímá, jak si spánek zlepšit. Proto jsme pro vás připravili několik osvědčených tipů, které určitě využijete. 

16.01.2023
Dětská obezita má několik příčin. Jednou z nich může být i nedostatek spánku

Nedávné studie prokázaly, že u dětí, které spí méně, než je doporučeno pro jejich věk, se zvyšuje riziko vzniku obezity. Potvrdilo se, že děti a dospívající, kteří pravidelně spí méně než ostatní ve stejném věku, v dospělosti více přibývají na váze a je u nich vyšší pravděpodobnost, že budou mít nadváhu nebo budou obézní.

01.02.2023
Psoriatici a spánek - vyspěte se lépe i navzdory psoriáze

Psoriáza představuje mimořádně nepříjemné onemocnění, které kromě problémů s kůží a klouby zhoršuje také kvalitu spánku. Kromě toho se psoriatické onemocnění spojuje se dvěma běžnými spánkovými poruchami: spánkovou apnoe a syndromem neklidných nohou.

15.12.2021
123