Zdravý spánek
Problémy se spánkem se u mnoha žen v období menopauzy, perimenopauzy a postmenopauzy výrazně zvyšují. Naštěstí existují způsoby, jak si i v tomto náročném období dopřát potřebný odpočinek.
Spánek je životně důležitý pro každého, ale věděli jste, že spánek mužů a žen se navzájem liší? Navíc mnoho mužů nemá dostatek kvalitního spánku, přestože v posteli stráví dostatek hodin. Často jsou příčinou poruchy spánku.
Více než polovina autistů trpí chronickými problémy se spánkem. Dobrou zprávou však je, že pokud začnete již dnes, možná pomůžete svému dítěti osvojit si správné spánkové návyky na celý život.
Pokud vás trápí problémy s usínáním, možná je na příčině některý ze sedmi zlozvyků před spaním. Naučte se, jak se jich pomocí našich tipů zbavit a vychutnejte si rychlé a snadné usínání.
Psoriáza představuje mimořádně nepříjemné onemocnění, které kromě problémů s kůží a klouby zhoršuje také kvalitu spánku. Kromě toho se psoriatické onemocnění spojuje se dvěma běžnými spánkovými poruchami: spánkovou apnoe a syndromem neklidných nohou.
Pobyt v nemocnici není zrovna dovolenou. O to více však v době léčby narůstá význam spánku. Spánek je nezbytný pro celkové zdraví a napomáhá rychlejšímu uzdravení. Několik studií dokázalo, že jeho nedostatek může negativně ovlivnit vaši regeneraci, pocit pohody a imunitu.
Víme, že dospělý člověk by měl spát minimálně 7 až 8 hodin denně. Tento údaj je však pouze orientační a rozhodně nevystihuje potřebu spánku každého jednotlivce. Spánkové potřeby se totiž liší člověk od člověka. Proto vám nabízíme návod, jak zjistit, kolik spánku opravdu potřebujete.
Vzpomínáte si na výmluvy, které jste používali jako dítě, abyste oddálili čas, kdy je potřeba jít spát? Zajímavé je, že mnozí z nás používají stejnou zdržovací taktiku i v dospělosti. Jde o fenomén, který představuje úmyslné odkládání spánku, například ve prospěch sledování filmů, sledování sociálních sítí nebo čtení.
Správná spánková hygiena je pro kvalitní spánek mimořádně důležitá. Zakládá se zejména na vhodném prostředí a správných spánkových návycích. My vám nabízíme 12denní plán s osvědčenými tipy, díky kterým si spánek určitě zlepšíte. Vyzbrojte se tedy odhodláním a důsledností a směle začněte.
Alzheimerova choroba může mít vliv na všechno, od nálady přes paměť až po běžné chování. Proto není divu, že pacienti, kteří trpí tímto onemocněním, mají často problémy se spánkem. Často to představuje problém nejen pro ně, ale i pro jejich pečovatele či rodinné příslušníky. Abychom lépe pochopili, o co se vlastně jedná, podívejme se na tuto problematiku blíže.