0 Kč / 0ks
Kategorie
Speciální akce
Matrace podle typu
Matrace podle využití
Matrace podle rozměru
Výhody nákupu u nás
 • Doprava ZADARMO

  při nákupu od 2000 Kč

 • Polštář ZDARMA
 • Možnost platby kartou
 • Atypické matrace na míru
 • Zkušenosti 10 let
 • Všechny typy matrací
 • Česká firma
 • Možnost vrátit do 15 dní
 • Ověřený zákazník

  100%

  super servis, neuvěřitelná rychlost.

  před více než měsícem

 • Ověřený zákazník

  100%

  Spokojenost, zboží dodáno v naprostém poradku

  před více než měsícem

 • Ověřený zákazník

  100%

  Naprosto úžasně krátký termín dodání atypického rozměru matrace, vše dle nabídky odpovídalo skutečnosti, bez příplatku atyp a navíc v bleskovém termínu. Maximální spokojenost.

  před více než měsícem

Všechna hodnocení

Pružinové matrace od nejlevnějších

Nejlevnější pružinové matrace začínají na 3 190 Kč. Samozřejmě cena by neměla být rozhodujícím kritériem. Levnější pružinové matrace se vyznačují nižší výškou cca 15 cm ve srovnání s nejvyšší pružinovou matrací s výškou až cca 23 cm, ale i trochu nižší nosností ve srovnání s nejdražším modelem s nosností až cca do 120 kg. 
PAOLA pružinová matrace Bonell

Kvalitní pružinová matrace systému Bonell je kombinovaná s polyuretanovou pěnou. Ochranná vrstva a síť proti protlačení pružin podstatně zvyšují životnost matrace. Pro své výborné ortopedické vlastnosti je matrace velmi oblíbená a žádána.

Tvrdost

4 středně tuhá
Nosnostdo 90 kg
od 3 190 Kč
PAOLA NATUR pružinová matrace s kokosem

Kvalitní pružinová matrace s vrstvou kokosového vlákna na letní straně - strana s kokosem je mírně tvrdší.

Tvrdost

4 středně tuhá
Nosnostdo 90 kg
od 3 590 Kč
ERGONOMY ortopedická pružinová matrace

Velmi kvalitní zdravotní pružinová matrace s ortopedickými vlastnostmi. Jádro tvoří pružinový systém Bonell.

Tvrdost

5 mírně tvrdší
Nosnostdo 120 kg
od 3 990 Kč
NATURA tvrdá pružinová matrace

Velmi oblíbená tvrdá pružinová matrace, která využívá příznivých vlastností přírodních materiálů. Na letní straně tvoří roznášecí vrstvu kokosové vlákna a na zimní straně ovčí vlna.

Tvrdost

6 tvrdá
Nosnostdo 120 kg
od 4 390 Kč
MONARCHA vysoká pružinová matrace

Luxusní, velmi kvalitní matrace se vyznačuje svou výškou, která vyhovuje například i seniorům, kterým usnadňuje vstávání z postele.

Tvrdost

4 středně tuhá
Nosnostdo 120 kg
od 5 490 Kč

Pružinové matrace - léty ověřená klasika

Podle složení mohou být kvalitní pružinové matrace  středně tvrdé až extra tvrdé.

Komfort pružinových matrací vytváří vrstvy pěny uložené na pružinovém systému. Měkčí pružinové matrace obsahují více měkčí pěny (např. 2-4 cm, ale i více), zatímco tvrdé matrace obsahují spíš tvrdé pěny s vysokou hustotou nebo zpevňující vrstvou kokosu.

Náš tip: Pružinové matrace s kokosem, Akce na pružinové matrace

Pro děti a nižší váhové kategorie jsou vhodné poddajnější pružinové matrace s pěnovou vrstvou, která dodá matraci potřebné změkčení. Zákazníci s vyššími nároky na tuhost si mohou vybírat z pružinových matrací se zpevňujícími vrstvami kokosu nebo tvrdé RE pěny.

Jak vybrat pružinovou matraci ?

Použitý pružinový systém Bonell patří k vůbec nejkvalitnějším. Využíváme pružinky české výroby s dlouholetou tradicí. Síla drátu je 2,4 mm a každá pružinka má minimálně 2 závity, které zabezpečí dlouholetou pružnost a omezují možnost zlomení pružiny (jak tomu může být u nejlevnějších pružinových matrací s citelně měkkými pružinami). Nevýhodou je jen trochu nižší nosnost, max. do 120 kg.

Kromě dlouhé životnosti nabízí pružinové matrace tyto výhody:

 • nejlépe odvětrávají - mají schopnost "dýchat" při každém pohybu na matraci, proto nemusíte řešit problémy s větráním matrací
 • komfort pružného pružinového jádra kombinovaného s dalšími vrstvami podle preferencí
 • možnost uložit na pevný rošt nebo na desku - pružinová matrace dokáže správně reagovat na tělo i na roštech, ale i na pevné desce (pěnové a latexové matrace potřebují pružný lamelový rošt, aby získaly optimální pružnost)

Pružinové matrace BonellDoporučení před nákupem pružinových matrací

Pružinové matrace musíte vybírat s ohledem na Vaši hmotnost a požadovanou tuhost, protože pružinové matrace reagují odlišně při nižším nebo vyšším zatížení. Pokud je například pružinová matrace prezentována jako středně tuhá s nosností do 100 kg, tak pro uživatele s váhou 50 kg bude spíše tvrdá, až s váhou cca od 80 kg dokáže optimálně reagovat na váhu a bude působit pocitově jako středně tuhá.

Matrace pružinové nedoporučujeme objednávat jako velké manželské dvojmatrace - tedy jednu velikou matraci pro oba. Všechny pružinky jsou v jádru propojené pomocí sítě drátů, proto je každý pohyb jednoho z partnerů cítit i na druhé straně matrace. Řešením je uložení 2 samostatných pružinových matrací vedle sebe. Kvůli propojení pružin se nedoporučuje pružinové matrace polohovat, aby se spoje neporušily.

Slyšeli jste, že pružinové matrace vržou? Je to jen mýtus. Ve skutečnosti pružinové matrace neobsahují nic, co by mohlo vydávat zvuky. Původ vrzání musíte hledat pod matrací - často vrže dřevěná konstrukce roštu, která se časem mírně pokřiví a rovnoměrně nedoléhá na rám postele. Řešením je podložit rošt plstí nebo jinou textilií. Vrzat mohou i "časem unavené" plastové nebo gumové pouzdra, které drží lamely.

Uložení pružinových matrací na správný podklad

Matrace pružinové jsou ideální volbou pro pevný rošt nebo desku, ale je možné je uložit i na lamelový rošt (nepolohovatelný). Pružinové matrace se nedoporučuje polohovat - polohování by mohlo narušit systém spojů, které drží pohromadě celý pružinový blok.

Jen pružinové a taštičkové matrace můžete bez obav uložit na plnou desku - ostatní matrace mohou mít s tímto povrchem problém kvůli ventilaci a odvětrání zbytkové vlhkosti. Naopak pružinové a taštičkové matrace "dýchají" při každém pohybu na ní, a tak jsou určené i do prostorů s vyšším rizikem vlhkosti, jako jsou například chaty a víkendové domy.

190 x 80 cm 190 x 85 cm 190 x 90 cm 195 x 80 cm 195 x 85 cm
195 x 90 cm 200 x 80 cm 200 x 85 cm 200 x 90 cm 200 x 100 cm
200 x 120 cm 200 x 140 cm 200 x 160 cm 200 x 180 cm 200 x 200 cm
Zpět k produktům