Jak jsou matrace balené?

Vysoké matrace 1+1 VERONIKAMatrace doručujeme prostřednictvím přepravních kurýrních společností, které kromé našich matrací doručují i jiné průmyslové zboží. Reálně tedy hrozí určité riziko poškození našich zásilek. Proto se snažíme minimalizovat možnosti poškození vhodným balením a stále častěji využíváme technologii komprimování (stočení matrace do rolky).

Balení podle typu matrace

Aby se při přepravě matrace a jejich jemné potahy nepoškodily, je potřebné věnovat distribuci zvýšenou pozornost.

Jenom některé modely matrací není možné skomprimovat (srolovat). Tyto matrace se v reálném rozměru zabalí buď to jedné extra silné fólie, do 2 vrstvev fólií nebo u extra těžkých balíků i do kartonu a tak jsou expedovány.

Většinu matrací expedujeme už v moderním skomprimovaném balení

Matrace patří mezi objemné zásilky, co přináší problémy s jejich převozem. Často se nás proto zákazníci ptají, jestli jsou matrace balené vákuovo (teda skomprimované a stočené). Stále více se snažíme tuto technologii využívat a momentálně většinu zásilek expedujeme v skomprimovaném stavu.

V detailu každé matrace pod popisem produktu se nachází tabulka Specifikace, kde uvádíme jakým způsobem bude daná matrace expedovaná - jestli srolovaná nebo bez komprimace.

Totiž všechny materiály používané na výrobu matrací jsou elastické, je možné je stlačit. Technologie komprimování matrací spočívá v postupném stlačení a svinutí matrace do rolky a nálsednho zabalení do velmi pevné fólie. Z velkého neforemného balíku např. 200 x 90 x 20 cm takto vzniká rolka 90 x 40 x 40 cm, která je skladná a přenosná.

Porovnání výhod balení

Po skomprimování se s balíkem výrazně jednodušeji manipuluje. Se standardně balenými dlouhými matracemi se manipuluje neobratně a proto se musí věnovat balení a ochraně obsahuj větší pozornost. Z tohoto důvodu se na balíky přidávají i manipulační popruhy, díky kterým se balík snáz zvedne a přesouvá. Ale i tak často hrozí riziko poškození. Se skomprimovanými matracemi se manipuluje pohodlněji a tím se minimalizuje i riziko poškození.

Zákazník si může nechat doručit zásilku i do práce a matrace si jednoduše převeze domů i menším vozem, protože rola má kompaktní rozměry.

Standardní balení má zase výhodu, že matrace jsou po doručení okamžitě použitelné. Po vybalení se dají matrace vložit do postele a okamžitě využívat. Nemusí se čekat 1-3 dny, než matrace obnoví svůj tvar na 100%. U komprimovaných matrací může trvat i 3 dny, než získají zpět svoji původní délku a výšku. No zároveň platí, že nic nebrání jejich využívání - původně skomprimované matrace se dají začít používat už cca hodinu po vybalení, čeká se pouze na obnovení do svému původního tvaru.

Google+