605 563 777Po-Pá: 9:00 - 16:00
0 Kč / 0ks

Jak jsou matrace balené?

Vysoké matrace 1+1 VERONIKAMatrace doručujeme prostřednictvím přepravních kurýrních společností, které kromé našich matrací doručují i jiné průmyslové zboží. Reálně tedy hrozí určité riziko poškození našich zásilek. Proto se snažíme minimalizovat možnosti poškození vhodným balením a stále častěji využíváme technologii komprimování (stočení matrace do rolky).

Balení podle typu matrace

Aby se při přepravě matrace a jejich jemné potahy nepoškodili, je potřebné věnovat distribuci zvýšenou pozornost.

Jenom některé modely matrací není možné skomprimovat (srolovat). Tyto matrace se v reálném rozměru zabalí buď to jedné extra silné fólie, do 2 vrstvev fólií nebo u extra těžkých balíků i do kartonu a tak jsou expedovány.

Pravidlem je, že nikdy neexpedujeme skomprimované matrace pružinové nebo taštičkové, kterým může komprimování ublížit.

Většinu matrací expedujeme už v moderním skomprimovaném balení

Matrace patří mezi objemné zásilky, co přináší problémy s jejich převozem. Často se nás proto zákazníci ptají, jestli jsou matrace balené vákuovo (teda skomprimované a stočené). Stále více se snažíme tuto technologii využívat a momentálně většinu zásilek expedujeme v skomprimovaném stavu.

Totiž všechny materiály používané na výrobu matrací jsou elastické, je možné je stlačit. Technologie komprimování matrací spočívá v postupném stlačení a svinutí matrace do rolky a nálsednho zabalení do velmi pevné fólie. Z velkého neforemného balíku např. 200 x 90 x 20 cm takto vzniká rolka 90 x 40 x 40 cm, která je skladná a přenosná.

Porovnání výhod balení

Po skomprimování se s balíkem výrazně jednodušeji manipuluje. Se standardně balenými dlouhými matracemi se manipuluje neobratně a proto se musí věnovat balení a ochraně obsahuj větší pozornost. Z tohoto důvodu se na balíky přidávají i manipulační popruhy, díky kterým se balík snáz zvedne a přesouvá. Ale i tak často hrozí riziko poškození. Se skomprimovanými matracemi se manipuluje pohodlněji a tím se minimalizuje i riziko poškození.

Zákazník si může nechat doručit zásilku i do práce a matrace si jednoduše převeze domů i menším vozem, protože rola má kompaktní rozměry.

Standardní balení má zase výhodu, že matrace jsou po doručení okamžitě použitelné. Po vybalení se dají matrace vložit do postele a okamžitě využívat. Nemusí se čekat 1-3 dny, než matrace obnoví svůj tvar na 100%. U komprimovaných matrací může trvat i 3 dny, než získají zpět svoji původní délku a výšku. No zároveň platí, že nic nebrání jejich využívání - původně skomprimované matrace se dají začít používat už cca hodinu po vybalení, čeká se pouze na obnovení do svému původního tvaru.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Přidat dotaz do poradny
Jméno a příjmení:
Email:
Předmět:
Text Vaší otázky: