Nejmodernější: matrace ze studené a líné pěny

Matrace z moderních pěn poskytují optimální podporu lidskému tělu při ležení ve všech polohách, a vyhovují tak náročným individuálním požadavkům zákazníků.

I „studená“ pěna zahřeje sendvičový matrac

Studená, tzv. HR pěna – v porovnání s klasickou PUR pěnou se jedná o modernější polyuretanovou pěnu. Vyrábí se metodou za studena (při výrobě PUR pěny se uvolňují vysoké teploty), proto se často označuje jako „studená pěna“.

Dvě základní přednosti:

  • Matrace ze studené pěny díky vynikajícím dynamickým vlastnostem (pružnost, elasticita a vysoký odpor proti stlačení) velmi dobře podpírají páteř. Vyšší tuhost HR pěny ocení všichni zákazníci, kteří preferují středně tuhé nebo tvrdší matrace. 
  • Matrace vyrobené ze studené pěny mají otevřenou buňkovou strukturu, mají tedy větší póry, které jsou propojené a prodyšnější, takže dokážou rychleji odvětrávat vlhkost.

Zdravotní matrace s jádrem ze studené pěny poskytují potřebné ortopedické vlastnosti a mají dlouhou životnost. Mají lepší elastické vlastnosti, tvarovou stálost, jsou komfortnější a lépe kopírují křivky těla v porovnání s matracemi z klasické PUR pěny. Studená pěna se v některých případech v matracích kombinuje s línou pěnou.

Líná (paměťová) pěna

pamäťová penaUnikátní pěna, která se nazývá také viscoelastická pěna nebo termopěna, dokáže kopírovat tělo nejen na základě hmotnosti člověka, ale reaguje i na jeho tělesnou teplotu. Tato moderní pěna zahříváním měkne a díky efektu tzv. pomalého vracení omezuje protitlak na exponovaná místa a zabraňuje tak vzniku proleželých míst. 

Jedinečné vlastnosti viscoelastické pěny jsou zárukou maximálního komfortu při spánku. Díky své schopnosti reagovat na tlak i teplo se dokáže optimálně přizpůsobit tvaru lidského těla. Dochází k rovnoměrnému rozložení váhy a ke snížení průměrného  tlaku působícího na organizmus.

Dochází ke zlepšení prokrvení, spánek je bez neustálých změn polohy klidnější. Matrace s línou pěnou se tedy doporučují lidem, kteří mají problémy se spánkem a bolestmi zad nebo kloubů. Matrace jsou vhodné i na pevnou podložku nebo lamelový rošt. Matrace z paměťové pěny si můžete vybírat v samostatné kategorii: „Paměťové“ matrace. Vybrat si můžete z oblíbených rozměrů, třeba matrace 180 x 200 cm nebo matrace 160 x 200 cm.

Přednosti matrací z moderních pěn:        

  • vysoká elasticita    
  • vynikající dynamické vlastnosti – pružnost a vysoký odpor proti stlačení
  • vysoká tvarová stálost při dlouhodobém používaní
  • výborná prodyšnost (hygiena lůžka) – velmi dobré odvádění tělesné vlhkosti
  • líná pěna absorbuje tělesnou teplotu a tím měkne a nevytváří protitlak
  • pomáhá lidem s bolestmi zad

TIP: Jak předejít ranní ztuhlosti a bolesti páteře?

Google+