Jaké jsou tvrdé matrace a čím jsou výjimečné?

Tvrdé matrace jsou spevněné kokosem, RE pěnou nebo HR pěnouSpánek je důležitou součástí naší existence a trávíme ním až třetinu života. Spíme, protože potřebujeme odpočinek a regeneraci po fyzické, ale i psychické stránce. Z tohoto důvodu si zodpovědně vybírejte i správnou tvrdost matrace.

Na trhu jsou k dispozici měkké, středně tvrdé a tvrdé matrace. Vedou se různé diskuse, jestli je lepší měkká nebo tvrdá matrace. Je to hodně individuální a je potřeba brát do úvahy své specifické požadavky.

Matrace nejsou ponožky, které si můžete měnit každý den. Vybírejte tedy podle toho, že matrace bude s vámi několik let...

Na to, aby byly tvrdé matrace tvrdými, musí obsahovat určité materiály, které jim tuto tvrdost zabezpečí. Mezi nejrozšířenější složky patří kokos, RE pěna nebo studená pěna.

Matrace jsou tvořené kombinací těchto základních složek spolu s dalšími materiály, tak, aby došlo k zvýšení jejich výhod. Dotvářejí celkovou kvalitu pro váš lahodný spánek.

Jaké pozitiva vám poskytuje matrace s kokosovou složkou?

Kokos patří mezi nejoblíbenější přírodní materiál, který se používá na výrobu kvalitních tvrdých matrací. Na zabezpečení mnohých jejich výhod, jsou kokosové vlákna ošetřené latexovým mlékem. Díky tomu se vyznačují flexibilitou a dlouhou životností. Kokosová deska nacházející se v matraci, musí být hodně pružná, aby zvládla nápor opakujících se prohnutí, kterými ji vystavujete noc co noc.

Určitě vás bude také zajímat, že se vyznačuje i antialergickými vlastnostmi. Kokosové vlákna pomáhají odvádět z matrace v průběhu vašeho spánku vlhkost a udržují vám v posteli suché klima. Tím pádem se nemusíte obávat roztočů a bakterií, protože takové prostředí není pro jejich život vyhovující.

V naší nabídce patří mezi oblíbené kokosové matrace 1+1 HORTENZIA nebo zónovaná matrace zpevněná kokosem COCO SENSITIVE.

HR pěny se dokážou přizpůsobit vašemu tělu

Poznáte matrace ze studené pěny tzv. HR pěny? Ne? Jsou to vysoce pružné a elastické matrace s vynikající cirkulací, dobrou vzdušností, ventilací a dlouhou životností. Příjemné klima matrace v čase spánku vám zabezpečuje vzdálenost mezi buňkami (struktura je podobná houbě), a tak dochází k vyrovnávání teplotních rozdílů.

Vyráběné jsou ekologickou technologií "za studena", a proto se můžou pochválit vysokou pevností a tvarovou stálostí. Matrace s jádrem ze studené pěny mají i vynikající ortopedické vlastnosti. Tím pádem vám zabezpečí větší pohodlí a dokážou se přizpůsobit vašemu tělu. Proto se často doporučují zákazníkům s bolestmi zad, kteří ale vyžadují tvrdší lůžko.

Materiál je poměrně lehký. S jeho manipulací nebudete mít žádný problém.

V akci nabízíme kvalitní matraci ze studené HR pěny ATLANTA s cenou od 3 990 Kč.

Tvrdé matrace 1+1 REGINA s tuhou RE pěnouCenově jsou lépe dostupné matrace z RE pěny

V kategorii tvrdých matrací se používá i složka s názvem RE pěna. Co je to?

Matrace vzniká stlačením speciálních pěn při vysokém tlaku. Tvořená je jednou nebo dvěma složkami - studené pěny HR a PUR pěn. Vyznačují se stabilitou, odolností a dobrými ortopedickými vlastnostmi. Vlivem tlaku vznikne hutnější materiál, který má vyšší nosnost i pro vyšší váhové kategorie. Tyto matrace jsou levné v porovnání s kokosovými nebo čistě z tuhých HR pěn.

Je tvrdá matrace i pro mě?

Všeobecně tento typ matrace je vhodný, pokud vás trápí bolesti zad, pokud máte vyšší hmotnost, nebo se vám prostě jenom lépe spí na pevnějším. Tvrdé matrace mají i dobré ortopedické vlastnosti.

Spíte rádi na břichu nebo na zádech? Tuhé matrace vám poskytnou potřebnou oporu vašich zad. Páteř tak zůstává v přirozené anatomické poloze. Naopak, měkký typ matrace by způsobil, že by se vám těžiště příliš vnořilo do matrace. Tělo by se nacházelo v nepřirozené poloze a v době spánku by neregenerovalo.

Samozřejmě, vše má i druhou stranu. Toto jsou některé základní signály, že je matrace pro vás příliš tvrdá. V noci se budíte na bolest boků, zad nebo krční páteře. Máte strnuté ruce nebo nohy. Nevíte si najít správnou polohu pro spánek. Často se přehazujete a nemůžete zaspat.

Tvrdší matrace, které poskytují páteři maximální podporu, se proto často označují i jako ortopedické matrace.

Naše stupnice tvrdosti

Tyto matrace máme v našem e-shopě označené tuhostí 5 ze 7 - tvrdší matrace, 6 ze 7 - tvrdé matrace, 7 ze 7 - extra tvrdé matrace. Někteří výrobci používají označení 4 a 5 z 5, anebo H4 / H5, případně T4 / T5.

Jednoduchý tip, jak lehce otestujete svoji matraci, jestli není příliš tvrdá

Lehněte si rovně na záda. Vsuňte svoji dlaň pod bedra nebo požádejte někoho z vašich blízkých, aby to udělal za vás. Měli by jste mít dostatek prostoru na to, aby se tam dlaň vlezla. Pokud budete mít pod dlaní ještě hodně volného místa, vaše matrace je příliš tvrdá.

Ještě jeden tip na závěr

Matrace by neměla ležet na pevné desce, protože ta brání její potřebné ventilaci. Nejlepší možností je použití roštu. Dnes už je na výběr množství druhů, o kterých vám napíšeme příště.

Nevíte si rady? Zeptejte se nás. Rádi vám zodpovíme na vaše otázky a usměrníme vás ve výběru. Nečekejte a kontaktujte nás.

Některé tvrdší a tvrdé matrace jsme pro Vás vybrali do části Související produkty, která je na této stránce ještě níž pod formulářem na odeslání otázky.

Google+