5 tipů, jak se zahřát v posteli během zimy

Pro mnohé zimomřivé lidi je zimní období zatěžkávací zkouškou. Vnější teploty jsou hluboko pod nulou a dům či byt ne a ne pořádně vyhřát. A postel? Ta je celá studená a když do ní vlezeme, chvíli trvá, než se vyhřeje.

Naši předkové neměli s vyhříváním postele během tuhé a dlouhé zimy vůbec problém. V každém domě byla velká kamna, která sloužila nejen k vaření a vytápění domu, ale měla i plochu na spaní, kde spaly zejména děti. Taková kamna se v posledních letech dostávají opět do popředí hlavně v různých chatách, chalupách či víkendových domcích. Ale co dělat, když jsme zimomřiví, chceme mít teplou postel a nemáme zděná kachlová kamna?

Je snazší postel zahřát než ochladit

Zajímavou skutečností o postelích je, že je snadněji můžeme zahřát než ochladit. Naše tělo přirozeně vytváří mnoho tepla. Takto vyrobené teplo je klíčovou součástí řešení problému pocitu chladu během zimy. Ale určitě nemá nikdo chuť strávit prvních 15 minut ve studené posteli a čekat, až se tak stane. Podívejme se tedy na rychlejší způsoby, jak si v zimě zahřát postel.

1. Použijte flašku s horkou vodou

Spolehlivým, nejjednodušším a nejlevnějším řešením je použití láhve s horkou vodou. Trochu primitivní trik, ale s jistotou můžeme říct, že jde o osvědčenou metodu, která vždy zafunguje. Do láhve nalijte horkou vodu, dobře ji uzavřete (nechcete spát přece v mokré posteli) a vložte do postele několik minut před spaním. Uvidíte, jak to zabere. Pokud máte problém se studenýma nohama, které nemůžete zahřát, vložte láhev pod peřinu v úrovni vašich nohou.

2. Skvělý pomocník – termofor

Pokud máte doma termofor, skvěle ho využijete. Naplňte ho horkou vodou (ne vařící) a pořádně uzavřete, aby z něj voda nevytékala. Několik minut před spaním ho vložte do postele. Termofor udrží stejné teplo i několik desítek minut, což je skvělý čas na vyhřátí postele.

3. Pořiďte si potah léto / zima

Matrace z paměťové pěny působí na pokožku příjemně a někteří lidé, kteří je vyzkoušeli, tvrdí, že jsou teplejší než matrace z jiných materiálů, což může být během chladné zimy velké plus.

Nemusíte hned kupovat novou matraci. Zkuste si pořídit snímatelný potah léto / zima. Jak již název napovídá, jde o potah na matraci, který využijete nejen během horkých dní, ale i v zimě. V době chladných dnů ho obrátíte na zimní stranu. Zimní strana je nejčastěji prošitá ovčí vlnou. Ovčí vlna zadrží teplo vytvářené vaším tělem a v čase chladných dnů vám nebude zima.

4. Zvolte správné povlečení

V chladnějších měsících bývá postel nejčastěji chladná kvůli nevhodnému materiálu ložního prádla. Během zimy vsaďte na flanel, který je hrubší a teplejší než jiné materiály. Vyroben je ze 100% bavlny, která úpravami získala vlasový efekt. Flanel izoluje teplo a je do chladnějšího období roku nejvhodnější. Už nebudete chtít spát v žádném jiném ložním prádle.

Někteří nedají dopustit na péřovou peřinu, vždyť už naše babičky spávaly pod nafouklými péřovými peřinami, které je hřály celou noc. Věděli jste, že chmýří udrží teplotu až 4krát déle než polyesterové přikrývky a 2krát déle než přikrývky z ovčí vlny? A nemusíte se bát, péřové peřiny v dnešní době jsou mnohem kvalitnější a téměř vůbec nezpůsobují alergie. Pro alergiky ale volte určitě speciální přikrývku a polštář, vhodná je také antibakteriální matrace.

Výborně poslouží i pořádná deka z ovčí vlny, nebo vyhřívaná elektrická deka či poduška, které budou výborným pomocníkem pro zimomřivé.

5. Přitulte se k partnerovi

Jako přirozený radiátor je vhodné i lidské tělo. Pokud máte partnera, přitulte se k němu a určitě vám nebude zima. Takový ohřívač má konstantní teplotu 37 °C a můžete ho mít v posteli každý den. Tulení se k partnerovi nebo i k domácímu miláčkovi je skvělým způsobem, jak se zahřát v posteli během zimy.

Ať už vyzkoušíte kterýkoliv z těchto našich tipů, přejeme vám, aby vám bylo vždy příjemně teplo, třeba i díky horkému nápoji.

Náš tip: Jak vybrat partnerskou matraci?

Google+