605 563 777Po-Pá: 9:00 - 16:00
0 Kč / 0ks

Matrace a tvrdost: rozšířená stupnice tvrdosti 1-7

Matrace - stupnice tvrdostiŠirokou nabídku matrací jsme rozčlenili podle stupňů tvrdosti. Standardní stupnice pozná 5 stupňů tvrdosti matrací, my jsme se rozhodli stupnici rozšířit.

Tvrdosti matrací - 7 stupňů tvrdosti

Při nákupu v kamenné prodejně je tento údaj méně směrodatný, vzhledem k tomu, že si matraci můžete vyzkoušet na místě. Pokud vybíráte matraci online, potřebujete maximum relevantních údajů.

1 - Dětské matrace

Tvrdostí 1 označujeme matrace pro naše nejmenší.

2 - Velmi měkké matrace

Měkké matrace jsou například obyčejné molitanové matrace. Může to být 14 cm vrstva molitanu s nižší objemovou hustotou. Toto řešení je sice levné a relativně komfortní (měkkost molitanu), ale tělo nemá v žádné poloze dostatečnou podporu.

3 - Měkčí matrace

Mezi měkčí matrace patří hlavně matrace latexové a matrace s línou (paměťovou) pěnou. Tyto matrace se vyznačují vysokým komfortem, ideálně se přizpůsobují tvaru těla, nevytvářejí protitlak, slouží jako prevence proti případnému vzniku proleženin, příznivě působí na pokožku a krevní oběh, napomáhají k uvolnění svalstva.

Oblíbenost podle skupiny: takto měkké matrace upřednostňují především ženy, osoby s bolestmi kloubů a starší lidé. Měkčí matrace jsou vhodné hlavně pro ležení na boku.

Preferované polohy: Měkčí matrace nevyvíjí protitlak na rameno a boky, co podstatně zvyšuje komfort při ležení na boku.

4 - Středně tuhé matrace

Středně tuhá matrace DUO VISCODo skupiny středně tvrdých matrací patří široké spektrum pěnových, sendvičových a pružinových matrací, ve kterých se kombinují měkčí materiály s tvrdšíma. Z latexových matrací jsou to jen ty, které obsahují spevňující vrstvy, například kokos.

Tyto matrace jsou elastické, hodně dobře se přizpůsobují tvaru těla a zároveň páteř udržují v rovině. Středně tvrdé matrace preferuje široké spektrum zákazníků, nejčastěji ženy, ale i muži v různém věku.

Středně tvrdé matrace jsou vhodné pro zákazníky, kteří spí hlavně na boku, ale často i v jiných polohách.

Tvrdší matrace ATLANTA (AKCIA -20%)5 - Tvrdší matrace

Stejně jako středně tvrdé matrace i tvrdší matrace mohou být tvořené z tvrdších a měkčích materiálů, ale tady už převládají tvrdší materiály (RE pěna, kokos,..). K tvrdším matracím patří i matrace ze "studené" HR pěny, případně z PUR pěny s vyšším odporem proti stlačení.

Tvrdší matrace upřednostňují především muži, mladí lidé nebo zákazníci s vyšší hmotností. Tvrdší matrace poskytnou tělu ideální oporu hlavně při spánku na břichu a na zádech, ale zároveň je stále možné spát i pohodlně v poloze na boku.

6 - Tvrdé matrace

Do tvrdosti 6, mezi tvrdé matrace, patří vybrané typy sendvičových, pružinových a profilovaných matrací, které obsahují tvrdou RE pěnu, vrstvy kokosu nebo "studenou" HR pěnu s vysokou hustotou.

Je velká skupina zákazníků, kteří všeobecně oblibují a  požadují tvrdší lůžko. Zákazníci, kteří preferují tvrdé lůžko spí nejčastěji na břichu nebo na zádech.

7 - Extra tvrdé matrace

Do tvrdosti 7 se řadí nejtvrdší matrace. U nejtvrdších matrací se leží přímo na nepoddajných vrstvách z tvrdé RE pěny nebo přírodního kokosu. Tuto tvrdost upřednostňují zákazníci vyšší váhové kategorie a muži.

Tip: Zónovaná matrace

Kombinuje měkčí a tvrdší zóny. Pod ramenem a pod kolenami je matrace měkčí, aby se lépe přizpůsobila anatomii těla, hlavně při spánku na boku. Oblíbená je například zónovaná matrace COCO SENSITIVE.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Přidat dotaz do poradny
Jméno a příjmení:
Email:
Předmět:
Text Vaší otázky: