Potřebujete poradit? +420 534 534 397, obchod@ortopedickematrace.cz

Pěnová vs. pružinová

Další otázky a odpovědi
Jakou matraci? Poradíme

Pěnová vs. pružinová

Dobrý den,
už několik dní vybírám matrace pro mě a partnerku. Porovnám všechny možné informace. Původně jsem se poohlížel jen po pěnových. Mám lamelový rošt a domníval jsem se, že na něj jsou pěnové matrace vhodnější a taky jsem se obával, aby v taštičkové matraci nebylo málo pružin.
Až dnes jsem narazil na Vašich stránkách na matraci v akci: MULTI VISCO taštičková matrace paměťová (https://www.ortopedicke-matrace.cz/tastickova-matrace-pametova-multi-visco/). Zaujala mě tím, že má dle Vás větší množství pružin-taštiček. Zajímalo by mě, jaké má množství na m². Je tato informace dostupná? A je tato matrace vhodná i na naše nepolohovatelné lamelové rošty?
Ještě uvažuji případně o této: SPIMSI VISCO (https://www.ortopedicke-matrace.cz/spimsi-visco/). Která by byla pro mě a partnerku vhodnější? Oba spíme převážně na boku. Předem moc děkuji za odpověď na tolik otázek.

Naše odpověď

Dobrý den,

do lůžka s lamelovým roštem - tedy s pružnými lamelami - jsou opravdu nejvhodnější pěnové, sendvičové (vícevrstvé pěnové) nebo latexové matrace. Samotná pěna tolik nepruží, lamely dodají lůžku potřebnou elasticitu.

Naopak pokud na pružné lamely uložíte pružinovou matraci nebo modernější matraci s taštičkovými pružinkami, bude hrozit, že se při pohybu na matraci pružnost znásobí. Logicky také platí, že když pruží podklad, nemůže správně pružit pružinka v matraci. Pružinka správně pruží pokud má pod sebou pevný podklad.

Dotaz k taštičkovým matracím: existuje více typů taštičkových pružin. Klasické jádro obsahuje cca 256 taštičkových pružin na metr čtvereční. Tzv. MULTI-POCKET taštičkové jádro obsahuje cca 650 pružin na m2 - největší výhodou je vyšší nosnost a jádro působí celkově pevnějším dojmem. MICRO-POCKET taštičkové jádra obsahují až cca 1200 pružinek na m2, výhody se ještě násobí (jedinou nevýhodou je vyšší hmotnost).

Doplňte nám prosim orientační váhu, jaká tuhost vám vyhovuje, preferované spací polohy, orientační výšku matrace a případné zdravotní omezení a na základě svých zkušeností Vám doporučíme nejvhodnější matraci na základě kompletních informací.

Děkujeme za Váš zájem.

Obrovský výběr — Odborné poradenství — Výhodné ceny — Doprava zdarma