Využijte extra slevy na matrace BENAB s dárkovým poukazem BENAB5. Akce platí do 31.7.2024.

Potřebujete poradit? +420 534 534 397, obchod@ortopedickematrace.cz

Zpráva

Další otázky a odpovědi
Jakou matraci? Poradíme

Zpráva

Dobrý den chci se zeptat jaka matrace je vhodnější na postel z palet..zda fyzio plus kokosová nebo ergomax soft/hard ? Dost sportuji a trapí mě bolesti zad . Děkuji za odpověď

Naše odpověď

Dobrý den,

taštičkové matrace jsou vhodné k uložení na pevný podklad. A palety lze považovat za pevný rošt, což je typ pevného podkladu. Mezery mezi deskami by neměly být širší než 5-6 cm.

Jediným nedostatkem často bývají chybějící bočnice. Pokud postel nemá bočnice, které by matraci stabilizovali, tak při častém sezení na boku matrace se v případě pružinových a taštičkových matrací může projevit v tomto místě deformace. Proto bychom doporučili na krajích matrace sedet déle než je to nezbytně nutné.

Na pevný podklad lze uložit i pěnové matrace, resp. sendvičové matrace, u kterých deformace okrajů nehrozí.

Matrace FYZIO PLUS obsahuje na obou stranách stejný typ pěny, rozdíl je v použití kokosu na mírně tužší straně. Matrace ERGOMAX obsahuje na obou ložních plochách jiný typ moderní pěny, umožňuje tedy vyšší variabilitu. Bude mít možnost si vybrat používat jednu nebo druhou stranu s větším rozdílem v komfortu podle aktuálných potřeb.

Na dvoulůžko z palet bez bočnic doporučujeme uložit jednu velkou dvoumatraci namísto 2 matrací 80x200 nebo 90x200 cm - kvůli lepší stabilitě. Zároveň platí pravidlo, že těžší matrace bude stabilnější nebo lehká pěnová matrace.

Děkujeme za Váš zájem.

heurekashoproku
Obrovský výběr — Odborné poradenství — Výhodné ceny — Doprava zdarma