0 Kč / 0ks

Zdravý spánek

Optimální délka spánku podle věku. Zjistěte kolik byste měli spát vy, nebo vaše dítě

Spánek je předmětem zkoumání, ať už vědců nebo obyčejných lidí, již dlouhá léta. Jednou z nejdůležitějších a nejčastěji řešených věcí ohledně spánku je to, jaká by měla být jeho délka. Jak dlouho spát? A co spánek dětí? Tady najdete odpovědi na všechny tyto otázky.

12.04.2019
15 tipů, jak se vyhnout nespavosti a mít kvalitnější spánek

Určitě se vám už někdy stalo, že jste nemohli usnout, nebo jste se každou chvíli budili. Pokud se u vás problémy se spánkem vyskytují zřídka nemusíte panikařit. Je to v pořádku. Ovšem, pokud se problémy vyskytují pravidelně, je potřeba zpozornět.

21.01.2016
Dobrý a zdravý spánek: režim zdravého spánku, poruchy spánku

Tajemství zdravého spánku? Spánek vůbec není jednoduchá činnost, jak se zdá na první pohled. Nejde ani tak o to, v jaké poloze spíte, ale o to, co se děje v našem mozku. I když navenek to vypadá, že při spánku úplně vypneme a odpočíváme, v naší hlavě se dějí neuveřitelné věci.

18.06.2015
Spánek přes den – ano, nebo ne?

Spánek je nezbytnou součástí života každého člověka. V této oblasti je toho ještě mnoho neobjeveného a neprozkoumaného. Jedno je však jisté, kvalitní spánek je klíčem k tomu, abychom měli následující den dostatek energie. Během spánku dochází k regeneraci organizmu a vrací se nám fyzické a psychické síly. Je však vhodné spát přes den? A jak dlouho?

26.07.2019
Vyrušuje vás partner při spaní?

Máte partnera, s nímž sdílíte všechno dobré i zlé? Jedna ložnice a jedna společná postel může být pro manžele nebo partnery zdrojem neskutečné romantiky. Společné každodenní chvíle při usínání a společné probouzení prý posiluje mezi dvěma lidmi vztah. Jenže nejde vždy jen o romantiku. Během spánku ve společné posteli můžeme zažít i nepříjemné chvíle.

26.07.2019
7 tipů, jak dosáhnout kvalitního spánku

Kvalita spánku zásadně ovlivňuje nejen náladu, ale i život člověka. V případě jeho nedostatku dochází k podráždění či ztrátě chuti k jídlu. Dlouhodobá nespavost pak může vést až k depresi. Neklidný spánek je také spojován se žaludečními potížemi a kardiovaskulárními onemocněními. Naopak, po dobrém odpočinku se lépe soustředíme, jsme efektivnější a máme energie na rozdávání. Ale jak dosáhnout kvalitního spánku, pokud máme problémy s usínáním a buzení o půlnoci je pro nás už normální?

29.07.2019
9 největších mýtů o spánku

Spánek je pro organizmus velmi důležitý a je neoddělitelnou součástí našeho života. Je bezpochyby pravda, že mnozí lidé mají v současnosti problémy se spaním, a proto uvěří různým zaručeným tipům, na které narazí. O spánku se můžeme dočíst spoustu informací, doporučení i faktů, jimž slepě věříme, ale ve skutečnosti může jít jen o obyčejné mýty, kterým bychom neměli věřit.

29.07.2019
Spánková hygiena – základní pravidla pro zdravý spánek

Zdravý člověk prospí až třetinu svého života. Spánek však není jen formou odpočinku, ale je nezbytný pro regeneraci celého organizmu.

29.07.2019
Jaké jsou správné polohy spánku?

Spánek je neoddělitelnou součástí našeho života. Průměrně prospíme téměř 1/3 dne. Dobrý spánek je velmi důležitý pro regeneraci těla i pro paměť, ale jeho kvalita záleží na různých faktorech. Patří mezi ně nejen délka spánku nebo vhodně zvolená matrace, ale také správná poloha při spánku. Ta také ovlivňuje naše zdraví, například fungování svalů, trávení činnost srdce atd.

Často se vám stává, že se ráno probudíte úplně polámaní nebo unavení, i když jste spali dostatečně dlouho a máte kvalitní matraci? Na vině může být právě zmiňovaná nesprávná poloha, ve které spíte. Na dalších řádcích si rozebereme různé polohy při spánku a pokusíme se najít tu správnou, abyste si během spánku odpočinuli a vzbudili se svěží.

01.08.2019
Správné polohy při spánku v těhotenství

O tom, že spánek je v těhotenství velmi důležitý, jsme už psali. Stejně tak i o správných polohách při spánku. Ale co se týká spánku v těhotenství, platí to dvojnásob. Žena bývá často po celém dni unavená a kvalitní spánek je základem jejího zdraví. Během těhotenství se spánek o trochu zhorší, což je pochopitelné. Mohly by vám o tom vyprávět všechny ženy, které mají toto krásné, ale náročné období očekávání už za sebou. Podívejme se, jaké faktory ovlivňují kvalitní spánek a které správné polohy v těhotenství dodržovat.

01.08.2019
123