0 Kč / 0ks

Zajímavosti o lidském spánku

10 rostlin, které se vyplatí pěstovat v ložnici pro lepší spánek

Rostliny v domácnosti neslouží jen k dekoraci. Naopak dokážou podpořit dobrou náladu, pomoci při soustředění či zvýšit kvalitu ovzduší. Prozradíme vám, jaké květiny byste měli dát do ložnice, abyste si zlepšili celkové zdraví a spánek.

17.05.2022
Kvalitní spánek a pevné kosti spolu úzce souvisí. Prozradíme vám, jak

Věděli jste, že nedostatečný spánek souvisí s nízkou mineralizací kostí a má přímý vliv na osteoporózu? Křehké a lámavé kosti nejsou ničím neobvyklým především u žen ve vyšším věku, ale potrápit mohou opravdu každého. Dostatečný a hluboký spánek přitom může výrazně pomoci.

18.04.2022
Znáte těchto 10 typů partnerských poloh při spánku? Zjistěte, co prozrazují o vašem vztahu

Ukázalo se, že poloha při spánku vzhledem k poloze partnera častokrát odhaluje, co se děje v našem podvědomí. Reakce našeho těla na partnera nám totiž mohou hodně napovědět o stavu našeho vztahu. Pokud jste zvědaví, co vaše poloha vypovídá o vašem vztahu, čtěte dál a dozvíte se to.

07.04.2022
Co je mikrospánek a proč může být nebezpečný?

Řídíte cestou domů po dlouhém pracovním dni a najednou si uvědomíte, že si nepamatujete, jak jste ujeli poslední kilometr. Nevíte, jestli svítila červená nebo zelená, když jste projížděli křižovatkou, a možná jste dokonce zapomněli odbočit. Už jste něco podobného zažili? Pokud ano, tak jste překonali mikrospánek.

10.03.2022
Necháváte svého psa spát s vámi v posteli? Prozradíme vám, co byste měli vědět

Všichni máme rádi své psí společníky. Mnozí majitelé psů dokonce umožňují svému psovi v noci spát spolu s nimi. Pokud k nim patříte i vy a zaznamenali jste zhoršení kvality svého spánku či projevy alergie, případně se objevily problémy s chováním psa, možná je na čase to přehodnotit.

04.02.2022
Poznejte výhody a nevýhody, jaké nabízí polyfázový spánek

Většina lidí patří mezi monofázové spáče, kteří spí pouze jednou za noc. Pokud si však rádi pravidelně zdřímnete i během dne, zřejmě i vy patříte k lidem s tzv. polyfázovým spánkem. Polyfázový spánek je totiž typ spánku, při kterém se spí víckrát během dne.

10.01.2022
Zkusili jste si zdřímnout přes pracovní dobu? Prozradíme vám, proč to stojí za to

Pokud pracujete z domova, jistě se vám už stalo, že vás během práce začal přemáhat spánek. Bojovat s únavou většinou není moc efektivní. Zkuste si místo toho dopřát 15 až 30 minutový odpočinek. Možná budete překvapeni, jak se zvýší vaše produktivita.

11.11.2021
Víte, co o vás prozrazuje vaše pyžamo? Možná více, než jste si mysleli

Saténová noční košilka, pohodlné tričko a široké kalhoty nebo teplé ponožky? To, v čem nejraději spíte, hodně vypovídá o vaší osobnosti. Přečtěte si více a zjistěte, zda to sedí i na vás.

14.10.2021
Co způsobuje nedostatek spánku u mužů a jak mu můžete předcházet

Pro mnohé muže je spánek doslova na konci seznamu toho, co je potřeba za den udělat. Jakoby ho považovali za promarněný čas, který je obírá o možnost věnovat se práci. Ve skutečnosti je však spánek nezbytný k tomu, aby se tělo aktivně ,,dobilo“ a připravilo se na další den.

20.09.2021
Nedostatek spánku a poruchy zraku spolu souvisí. Zjistěte, jak se to projevuje

Člověka, který se v noci pořádně nevyspal, poznáme na první pohled. Tmavé kruhy pod očima, oteklá nebo povislá víčka jsou neklamnými příznaky nedostatečného nočního odpočinku. Ačkoliv jsou jeho účinky viditelné i navenek, rizika, která se za ním mohou skrývat, jsou často mnohem nebezpečnější. Přečtěte si o nich více.

20.09.2021
123