0 Kč / 0ks

Zajímavosti o lidském spánku

Měli byste spát na pravém nebo levém boku? Přečtěte si, na čem to závisí

Může to znít banálně, ale poloha při spánku může výrazně ovlivnit vaši celkovou pohodu. V závislosti na vašem věku, zdravotním stavu a typu postavy pro vás totiž mohou být některé polohy vhodnější než jiné. Přesvědčte se o tom sami v našem článku.

23.05.2023
Vyzkoušejte rozdíl mezi bílým, hnědým a růžovým šumem a vyspěte se dosyta

Možná jste už slyšeli o „bílém šumu“, který je oblíbený zejména při usínání dětí, ale slyšeli jste už o hnědém nebo růžovém šumu? V dnešním článku vám vysvětlíme, jak se navzájem liší a jaké zvuky k nim můžeme přiřadit. Pak už je na vás, abyste zjistili, který z nich vám vyhovuje nejlépe.

06.04.2023
Věděli jste, že kvalita spánku může mít vliv na vaši pleť?

K tomu, abyste vypadali mladší, nemusíte používat drahé krémy proti stárnutí. Jak ukazují výsledky několika studií, možná by stačilo jen dopřát si více hodin spánku.

14.02.2023
Dětská obezita má několik příčin. Jednou z nich může být i nedostatek spánku

Nedávné studie prokázaly, že u dětí, které spí méně, než je doporučeno pro jejich věk, se zvyšuje riziko vzniku obezity. Potvrdilo se, že děti a dospívající, kteří pravidelně spí méně než ostatní ve stejném věku, v dospělosti více přibývají na váze a je u nich vyšší pravděpodobnost, že budou mít nadváhu nebo budou obézní.

01.02.2023
Chrápání u dětí - co ho způsobuje a kdy může představovat vážný problém?

Zatímco téměř polovina dospělých čas od času chrápe, u dětí není chrápání až tak časté. Kdy je tedy důvod k obavám?

16.01.2023
Jak hormony ovlivňují spánek? Zjišťovali jsme za vás

Hormony ovlivňují mnoho oblastí našeho života, od nálady, energie, vzhledu pleti... Jak ale mohou ovlivnit náš spánek? Více informací najdete v našem článku.

21.12.2022
Hypersomnie aneb co byste měli vědět o nadměrné spavosti

Ospalost a usínání během dne, přestože v noci spíte více než dostatečně, může znamenat, že trpíte hypersomnií. O co přesně jde a jak si s tím vypořádat, vám prozradíme v našem článku.

22.11.2022
Můžete spát méně než 7 hodin za noc a cítit se odpočatí? Zjišťovali jsme za vás

Plnohodnotný noční spánek je nejen příjemný, ale zlepšuje také duševní výkonnost a posiluje celkové zdraví. Většina dospělých potřebuje více než 7 hodin spánku za noc a děti i dospívající vzhledem ke svému vývoji dokonce ještě více. Co ovšem v případě, když si takový luxus prostě nemůžete dovolit?

08.11.2022
Je náměsíčnost nebezpečná? Kdy je somnambulismus poruchou a jak jej řešit

Vstávání a procházení se ve spánku je běžnější u dětí než u dospělých a často se v pubertě samovolně vytratí. Náměsíčný člověk si však během těchto epizod může vážně ublížit, a navíc se musí vyrovnávat s horším spánkem, úzkostí a denní ospalostí.

21.10.2022
Jak sny ovlivňují kvalitu spánku + tipy pro krásnější sny

Dobrou noc a sladké sny – tak si obyčejně přejeme před spaním. Přestože neexistuje jednoduché vysvětlení významu a účelu snů, v dnešním článku si povíme více o tom, co můžete podniknout, abyste spali lépe.

04.10.2022
123