Zajímavosti o lidském spánku
Může to znít banálně, ale poloha při spánku může výrazně ovlivnit vaši celkovou pohodu. V závislosti na vašem věku, zdravotním stavu a typu postavy pro vás totiž mohou být některé polohy vhodnější než jiné. Přesvědčte se o tom sami v našem článku.
Možná jste už slyšeli o „bílém šumu“, který je oblíbený zejména při usínání dětí, ale slyšeli jste už o hnědém nebo růžovém šumu? V dnešním článku vám vysvětlíme, jak se navzájem liší a jaké zvuky k nim můžeme přiřadit. Pak už je na vás, abyste zjistili, který z nich vám vyhovuje nejlépe.
K tomu, abyste vypadali mladší, nemusíte používat drahé krémy proti stárnutí. Jak ukazují výsledky několika studií, možná by stačilo jen dopřát si více hodin spánku.
Nedávné studie prokázaly, že u dětí, které spí méně, než je doporučeno pro jejich věk, se zvyšuje riziko vzniku obezity. Potvrdilo se, že děti a dospívající, kteří pravidelně spí méně než ostatní ve stejném věku, v dospělosti více přibývají na váze a je u nich vyšší pravděpodobnost, že budou mít nadváhu nebo budou obézní.
Zatímco téměř polovina dospělých čas od času chrápe, u dětí není chrápání až tak časté. Kdy je tedy důvod k obavám?
Hormony ovlivňují mnoho oblastí našeho života, od nálady, energie, vzhledu pleti... Jak ale mohou ovlivnit náš spánek? Více informací najdete v našem článku.
Ospalost a usínání během dne, přestože v noci spíte více než dostatečně, může znamenat, že trpíte hypersomnií. O co přesně jde a jak si s tím vypořádat, vám prozradíme v našem článku.
Plnohodnotný noční spánek je nejen příjemný, ale zlepšuje také duševní výkonnost a posiluje celkové zdraví. Většina dospělých potřebuje více než 7 hodin spánku za noc a děti i dospívající vzhledem ke svému vývoji dokonce ještě více. Co ovšem v případě, když si takový luxus prostě nemůžete dovolit?
Vstávání a procházení se ve spánku je běžnější u dětí než u dospělých a často se v pubertě samovolně vytratí. Náměsíčný člověk si však během těchto epizod může vážně ublížit, a navíc se musí vyrovnávat s horším spánkem, úzkostí a denní ospalostí.
Dobrou noc a sladké sny – tak si obyčejně přejeme před spaním. Přestože neexistuje jednoduché vysvětlení významu a účelu snů, v dnešním článku si povíme více o tom, co můžete podniknout, abyste spali lépe.