0 Kč / 0ks

Zajímavosti o lidském spánku

Mohou barvy v ložnici ovlivnit váš spánek? Výzkumy naznačují, že ano

Většina lidí si zařizuje ložnici jen na základě svých osobních estetických preferencí. Barvy nábytku a ložního prádla však mohou mít mnohem větší význam, než se předpokládalo. Proto byste při výběru povlečení měli zohlednit i psychologický vliv určitých barev.

22.09.2022
Je zívání opravdu nakažlivé? Zjistěte, proč vlastně zíváme

Už jste někdy „chytili“ zívání od někoho jiného? Nějaká osoba otevře ústa k velkému zívnutí a vy najednou zjistíte, že podvědomě děláte totéž. Proč se to děje a jak se tato zdánlivě nedobrovolná činnost přenáší z jednoho člověka na druhého? Pojďme se podívat na vědeckou podstatu zívání.

03.09.2022
Věděli jste, že nekvalitní spánek a nadváha spolu souvisí? Přečtěte si, jak

Není žádným tajemstvím, že lidé trpící nadváhou mají různé zdravotní problémy včetně vysokého krevního tlaku, srdečních onemocnění, diabetu a mnoha dalších. Už méně se však ví, jak nezdravá tělesná hmotnost dokáže ovlivnit jejich spánek. Přečtěte si o tom více v našem článku.

08.08.2022
Způsobuje vám ucpaný nos problémy se spánkem? Zjistěte, co může být příčinou

Ucpaný nos nás častokrát netrápí jen ve dne, ale i v noci. Způsobuje ztížené dýchání, probouzení, pocity diskomfortu a dušení. Za zdánlivě jednoduchým příznakem se přitom mohou skrývat různé příčiny. Zjistěte, o co jde ve vašem případě a zbavte se problémů s ucpaným nosem co nejdříve.

25.08.2022
10 rostlin, které se vyplatí pěstovat v ložnici pro lepší spánek

Rostliny v domácnosti neslouží jen k dekoraci. Naopak dokážou podpořit dobrou náladu, pomoci při soustředění či zvýšit kvalitu ovzduší. Prozradíme vám, jaké květiny byste měli dát do ložnice, abyste si zlepšili celkové zdraví a spánek.

17.05.2022
Kvalitní spánek a pevné kosti spolu úzce souvisí. Prozradíme vám, jak

Věděli jste, že nedostatečný spánek souvisí s nízkou mineralizací kostí a má přímý vliv na osteoporózu? Křehké a lámavé kosti nejsou ničím neobvyklým především u žen ve vyšším věku, ale potrápit mohou opravdu každého. Dostatečný a hluboký spánek přitom může výrazně pomoci.

18.04.2022
Znáte těchto 10 typů partnerských poloh při spánku? Zjistěte, co prozrazují o vašem vztahu

Ukázalo se, že poloha při spánku vzhledem k poloze partnera častokrát odhaluje, co se děje v našem podvědomí. Reakce našeho těla na partnera nám totiž mohou hodně napovědět o stavu našeho vztahu. Pokud jste zvědaví, co vaše poloha vypovídá o vašem vztahu, čtěte dál a dozvíte se to.

07.04.2022
Co je mikrospánek a proč může být nebezpečný?

Řídíte cestou domů po dlouhém pracovním dni a najednou si uvědomíte, že si nepamatujete, jak jste ujeli poslední kilometr. Nevíte, jestli svítila červená nebo zelená, když jste projížděli křižovatkou, a možná jste dokonce zapomněli odbočit. Už jste něco podobného zažili? Pokud ano, tak jste překonali mikrospánek.

10.03.2022
Necháváte svého psa spát s vámi v posteli? Prozradíme vám, co byste měli vědět

Všichni máme rádi své psí společníky. Mnozí majitelé psů dokonce umožňují svému psovi v noci spát spolu s nimi. Pokud k nim patříte i vy a zaznamenali jste zhoršení kvality svého spánku či projevy alergie, případně se objevily problémy s chováním psa, možná je na čase to přehodnotit.

04.02.2022
Poznejte výhody a nevýhody, jaké nabízí polyfázový spánek

Většina lidí patří mezi monofázové spáče, kteří spí pouze jednou za noc. Pokud si však rádi pravidelně zdřímnete i během dne, zřejmě i vy patříte k lidem s tzv. polyfázovým spánkem. Polyfázový spánek je totiž typ spánku, při kterém se spí víckrát během dne.

10.01.2022
123