0 Kč / 0ks

Zajímavosti o lidském spánku

Chrápání u dětí - co ho způsobuje a kdy může představovat vážný problém?

Zatímco téměř polovina dospělých čas od času chrápe, u dětí není chrápání až tak časté. Kdy je tedy důvod k obavám?

16.01.2023
Jak hormony ovlivňují spánek? Zjišťovali jsme za vás

Hormony ovlivňují mnoho oblastí našeho života, od nálady, energie, vzhledu pleti... Jak ale mohou ovlivnit náš spánek? Více informací najdete v našem článku.

21.12.2022
Hypersomnie aneb co byste měli vědět o nadměrné spavosti

Ospalost a usínání během dne, přestože v noci spíte více než dostatečně, může znamenat, že trpíte hypersomnií. O co přesně jde a jak si s tím vypořádat, vám prozradíme v našem článku.

22.11.2022
Můžete spát méně než 7 hodin za noc a cítit se odpočatí? Zjišťovali jsme za vás

Plnohodnotný noční spánek je nejen příjemný, ale zlepšuje také duševní výkonnost a posiluje celkové zdraví. Většina dospělých potřebuje více než 7 hodin spánku za noc a děti i dospívající vzhledem ke svému vývoji dokonce ještě více. Co ovšem v případě, když si takový luxus prostě nemůžete dovolit?

08.11.2022
Je náměsíčnost nebezpečná? Kdy je somnambulismus poruchou a jak jej řešit

Vstávání a procházení se ve spánku je běžnější u dětí než u dospělých a často se v pubertě samovolně vytratí. Náměsíčný člověk si však během těchto epizod může vážně ublížit, a navíc se musí vyrovnávat s horším spánkem, úzkostí a denní ospalostí.

21.10.2022
Jak sny ovlivňují kvalitu spánku + tipy pro krásnější sny

Dobrou noc a sladké sny – tak si obyčejně přejeme před spaním. Přestože neexistuje jednoduché vysvětlení významu a účelu snů, v dnešním článku si povíme více o tom, co můžete podniknout, abyste spali lépe.

04.10.2022
Mohou barvy v ložnici ovlivnit váš spánek? Výzkumy naznačují, že ano

Většina lidí si zařizuje ložnici jen na základě svých osobních estetických preferencí. Barvy nábytku a ložního prádla však mohou mít mnohem větší význam, než se předpokládalo. Proto byste při výběru povlečení měli zohlednit i psychologický vliv určitých barev.

22.09.2022
Je zívání opravdu nakažlivé? Zjistěte, proč vlastně zíváme

Už jste někdy „chytili“ zívání od někoho jiného? Nějaká osoba otevře ústa k velkému zívnutí a vy najednou zjistíte, že podvědomě děláte totéž. Proč se to děje a jak se tato zdánlivě nedobrovolná činnost přenáší z jednoho člověka na druhého? Pojďme se podívat na vědeckou podstatu zívání.

03.09.2022
Věděli jste, že nekvalitní spánek a nadváha spolu souvisí? Přečtěte si, jak

Není žádným tajemstvím, že lidé trpící nadváhou mají různé zdravotní problémy včetně vysokého krevního tlaku, srdečních onemocnění, diabetu a mnoha dalších. Už méně se však ví, jak nezdravá tělesná hmotnost dokáže ovlivnit jejich spánek. Přečtěte si o tom více v našem článku.

08.08.2022
Způsobuje vám ucpaný nos problémy se spánkem? Zjistěte, co může být příčinou

Ucpaný nos nás častokrát netrápí jen ve dne, ale i v noci. Způsobuje ztížené dýchání, probouzení, pocity diskomfortu a dušení. Za zdánlivě jednoduchým příznakem se přitom mohou skrývat různé příčiny. Zjistěte, o co jde ve vašem případě a zbavte se problémů s ucpaným nosem co nejdříve.

25.08.2022
123