Zdravotní Matrace Levně
Proč nakoupit u nás:

Levně: matrace na míru přímo od výrobce

České matrace: matrace vyráběné v České republice

Certifikovaní dodavatelé: nejvyšší jakost použitých materiálů

Ekologie: při výrobě matrace jsme šetrní k životnímu prostředí

Rychlost: výroba a dodání matrací trvá cca 10 dní

Matrace na míru: vyrobíme jakýkoliv atypický rozměr

Profesionalita: zkušenosti s prodejem matrací déle než 5 let

Pěnové vs. Pružinové matrace - kompletní srovnání
Verze pro tiskDoporučit příteli

Pěnové vs. Pružinové matrace – kompletní srovnání

Základní rozdělení typů je: 1. na matrace s pružinovým jádrem a  2. matrace tvořené z moderních pěn.

Pěnové matrace se vyrábějí z jedné nebo několika vrstev pěny. Matrace z vrstvené pěny, tzv. sendvičové matrace, splňují všechny nároky na zdravé spaní. Jejich výhodou je pružnost, komfort a většina z nich je vhodná do polohovatelných postelí. Ukládají se na lamelový rošt, nejlépe s pružnými lamelami.

Základ pružinových matrací tvoří blok pružin, který je charakteristický vysokou pevností. Pružinové matrace představují tradiční kvalitu ověřenou časem. Moderní pružinové matrace jsou vhodné i pro těžké váhové kategorie, jejich pružnost je totiž konstantní během celé doby životnosti.

Pěnové matrace - PUR, HR, Latex, Líná pěna?

Každá pěna nabízí jiné charakteristické vlastnosti.

Tradiční PUR pěna
Patří mezi základní materiály při výrobě matrací. Její skladba a složení zaručuje dobré kopírovací vlastnosti, vzdušnost a pevnost matrace. Tento materiál prošel v poslední době mimořádnými změnami, které zabezpečily jeho zdravotní nezávadnost a vhodnost pro všechny uživatele. S PUR pěnou se dnes běžně setkáte v dětských postýlkách, nemocnicích, ale i v našich postelích. Je vhodná zejména na lamelové rošty. Pevný podklad snižuje životnost matrace.  

„Studená“ HR pěna
Pěna vyráběná za studena za přítomnosti vody. Při výrobě studené pěny se nepoužívá formaldehyd, ani jiné škodlivé látky. Komfortní pěna, kterou se podařilo vyvinout pomocí nejmodernějších technologií a dlouhodobých zkušeností při výrobě PUR pěny. Má vynikající vlastnosti porovnatelné s charakteristikou latexu, HR pěna je však tvrdší – matrace z kvalitní HR pěny jsou příjemně tuhé. Její pružnost dokáže zabezpečit správnou podporu těla v každé poloze a napomáhá regeneraci zad, plotének a kloubů během spánku. Díky otevřené struktuře bunek je velmi vzdušná, vyrovnává teplotní rozdíly a ve spojení s pratelným potahem dokáže zabezpečit zdravou klímu matrace, považovanou za důležitý prvek zdravého spánku. HR pěna je vzdušnejší než běžné PUR pěny. Díky vzdušnosti materiálu matrace z HR pěny snadno odvětrávají absorbovanou vlhkost, čímž omezují výskyt roztočů, kteří potřebují k životu a množení vlhké prostředí. Studená pěna má dále díky své pevnosti velmi dlouhou životnost. Je vhodná zejména na lamelové rošty, ale díky vzdušnosti lze matraci uložit i na pevný rošt nebo desku. Podmínkou je pravidelná péče o matraci – častější otáčení matrace a doporučuje se občas matraci nechat odvětrat na čerstvém vzduchu.   

Latex
Latex se vyznačuje vysokou měkkostí, která dává zákazníkům velmi příjemný pocit při ležení. Latexové matrace jsou doporučovány odborníky pro své výborné ortopedické vlastnosti. Díky své měkkosti jsou vhodné na polohovatelné rošty. Současně je latex velmi vzdušný, čímž snadno odvětrává vlhkost, stejně jako studená pěna.

Latexová pěna je průmyslově užitý latex získaný z kaučukovníků a může mít obsah přírodního kaučuku cca 20% (běžná latexová pěna) nebo vyšší obsah kaučuku cca 85-95% (mluvíme o přírodní latexové pěně). V našich matracích je namíchán průmyslový latex s přírodním v poměru 70/30 a hustota latexu je 60 kg/m3 – tato kombinace zaručí optimální univerzální tuhost latexu.   Latexová matrace je komfortní, extrémně dlouho trvanlivá a má velmi vysokou elasticitu. Není toxická a neohrožuje životní prostředí. Je to 100% přírodní produkt. Latexová pěna má otevřenou strukturu buněk. Umožňuje volnou cirkulaci vzduchu a je prevencí proti tělesnému pachu ukládajícímu se v matracích. Chová se jako živoucí organismus, který může dýchat. Latexová matrace je velmi flexibilní a tvarově stálá i po mnoha letech užívání (neproleží se), po stlačení (kompresi) se velmi rychle vrací do původního tvaru. Díky této vlastnosti umožňuje volný pohyb bez omezení. Má vysokou antibakteriální odolnost, čímž se stává velmi bezpečným produktem pro děti i dospělé. Výborné vlastnosti latexové pěny se nejlépe projeví v kombinaci s lamelovým roštem. Latexové matrace doporučujeme ukládat na lamelový rošt s minimálním počtem 24 lamel.      

Líná pěna
Líná pena  (také lazyfoam, paměťová pěna, viskopěna, termopěna) je unikátním viskoelastickým materiálem s otevřenou buněčnou strukturou, který zmírňuje tlak a je citlivý na teplotu. Líná pěna se dokonale přizpůsobí vašemu tělu. Běžný polyuretanový materiál má nepravidelnou buněčnou strukturu, která se pod vaší váhou jednoduše stlačí. V líné pěně se miliardy otevřených buněk jemně pohybují kolem vašeho těla, čímž vám bez zpětného tlaku poskytnou kompletní podporu tam, kde ji potřebujete, pěna se při kontaktu s tělesným teplem pružně přizpůsobuje anatomii těla. To má zásadní vliv na kvalitu spánku, krevní oběh a zmírnění bolesti zad. Matrace, díky pomalému vracení se do původního stavu, nevytváří protitlak a zabraňuje tak proleženinám. Líná pěna stabilizuje tělo v optimální poloze pro spaní, uživatel se během noci méně otácí, což přispívá ke klidnému spánku. Matrace s línou pěnou jsou vhodné pro starší lidi a taktéž pro ty, kteří požadují vysoký komfort a pohodlí. Líná pěna je nejmodernější materiál používaný na výrobu matrací.   

Pružinové matrace

Vysoká pevnost, tradiční kvalita ověřená časem, konstantní pružnost během celé doby životnosti - až 25 let. To jsou klíčové vlastnosti pružinových matrací. Klasické pružinové matrace obsahují jeden pružinový blok, zatímco modernější taštičkové matrace obsahují mnohem více jemnejších taštičkových pružin.  

Klasické pružinové matrace - Bonell pružina
Vysoká pevnost, tradiční kvalita ověřená časem, konstantní pružnost během celé doby životnosti - až 25 let. Pružinové matrace s kvalitním jádrem Bonell jsou ve srovnání s pěnovými matracemi vždy tvrdší. Konstrukce matrací s použitím pružin přináší spotřebitelům vysokou vzdušnost, a tím i vyšší antialergickou ochranu. Jsou vhodné na pevný rošt nebo desku.

Moderní taštičkové pružiny
Matrace s taštičkovou pružinou jsou špičkou mezi pružinovými matracemi, taštičkové matrace jsou pružinové matrace 2. generace. Každá pružina je uložena v ochranné tašce, která ji umožňuje samostatné nezávislé kopírování, výbornou bodovou elasticitu. K vlastnostem, které má klasická "Bonell pružina" přidává lepší ortopedické schopnosti, protože větší počet pružin a jejich rozložení do 5 zón podle tuhosti (FYZIOSYSTĚM) dokáže tělo kopírovat do optimální ortopedické polohy. V matraci se jich nachází až 400 ks. Vysoká vzdušnost a ortopedické vlastnosti řadí tyto výrobky k nejkvalitnějším matracím. Jsou vhodné zejména pro těžší váhové kategorie nebo pro uživatele preferující tvrdší lůžko. Taštičkové matrace jsou určeny na pevnou podložku (desku) nebo pevný rošt.

Doplňkové materiály - kokos a RE pěna


Kokosové vlákno je velmi často vkládané do pěnových - sendvičových matrací, ale také pružinových matrací. Kokos zvyšuje nosnost a tvrdost matrace - u sendvičových matrací často tvoří pevný střed matrace. Kokos je velice vzdušný a pomáhá odvětrávat vlhkost z matrace. Na pružinových matracích zvyšuje tuhost pokud je použita větší vrstva, nebo může tvořit tzv. letní stranu - díky své vzdušnosti - v měsících kdy se více v lůžku potíme, kokos zdokonaluje cirkulaci vzduchu a odvětrání par z matrace.

RE pěna zvyšuje tuhost a pevnost matrace. Používá se často jako střed sendvičových matrací nebo jako vrstva na zvýšení tuhosti matrace po zákazníky, kteří dávají přednost tvrdšímu lůžku.

Klíčové slova: pružina Bonell, taštičkové jádro, latex, pur, hr, studená pěna, líná pěna, kokos, re pěna

Article Related Products
ANDREA luxusní taštičková matrace + kvalitní potah
Taštičková matrace ANDREA
Cena: 4 700 Kč
Naše cena: 4 520 Kč
Luxusní matrace tvořená jádrem z taštičkových pružin, které je kombinováno s kvalitní polyuretanovou pěnou. Pružiny jsou umístěny jednotlivě v textilních taštičkách, tímto se docílí individuální reakce pružin na nerovnosti těla a optimální rozložení hmotnosti lidského těla. Výška matrace je 18 cm.
Číst více....Číst více...
ERGONOMY PLUS luxusní taštičková matrace + kvalitní potah
Taštičková matrace ERGONOMY PLUS
Cena: 5 990 Kč
Naše cena: 5 820 Kč
Tato matrace je svými roznášecími vrstvami shodná s pružinovou matrací Ergonomy, ale pružinové jádro tvoří cca 400 ks "taštičkových pružin". Tyto pružiny jsou umístěny jednotlivě a zabezpečují ideální ortopedické vlastnosti. Díky kvalitním materiálům patří mezi nejluxusnější vůbec. Výška matrace je 20 cm.
Číst více....Číst více...
ERGONOMY pružinová matrace + kvalitní potah
Náhled Pružinové matrace ERGONOMY
Cena: 3 800 Kč
Naše cena: 3 820 Kč
Vysoce kvalitní zdravotní pružinová matrace s ortopedickými vlastnostmi. Její jádro tvoří pružinový systém Bonell, který se perfektně přizpůsobí křivkám těla. Nosná vrstva se skládá ze speciální sítě proti protlačení pružin, lehčené PUR desky a z kokosového vlákna nastříkaného přírodním latexovým mlékem. Použité materiály zaručují vysokou nosnost a životnost matrace. Zimní-letní strana. Výška matrace je 19 cm.
Číst více....Číst více...
LATEX 7 EXCLUSIVE latexová matrace + kvalitní potah
Luxusní 7 zónová latexová matrace
Cena: 6 000 Kč
Naše cena: 5 790 Kč
Luxusní latexová matrace je rozdělena dokonce do sedmi zón, které zajistí pro každou část těla optimální tvrdost. Výborné vlastnosti této matrace (elasticita a vzdušnost) a snímatelný pratelný potah ji řadí mezi vysoce kvalitní matrace. Výška matrace je 16 cm.
V ceně je již započten i kvalitní pratelný potah. Číst více....Číst více...
MARION matrace s línou pěnou (Potah Aloe)
Matrace líná pěna MARION
Cena: 9 760 Kč
Naše cena: 9 480 Kč

Matrace využívá nejnovější poznatky moderních technologií. Horní část je složena ze dvou typů termoreaktivní líné pěny. Spodní část tvoří jádro ze studené pěny a optimální tuhost tomuto výrobku dodává deska z kokosových vláken uložená ve středové části. Výška matrace je 18 cm.

Číst více....Číst více...
  [ 1 Z 2 ] Další  
Váš košík
Váš košík je prázdný!
Kvalitní ortopedické matrace
Nakup zdravotní matrace levně, s dopravou do domu ZDARMA!
Zdravotní matrace můžete nakoupit i levně. A to v pohodlí, bez cestování a řešení dopravy. U nás nakoupíte ortopedické matrace všech typů - latexové, pěnové i pružinové matrace.

Atypický rozměr matrace? Vyberte si z naší nabídky. Napište nám na obchod@ortopedicke-matrace.cz název matrace + Váš atypický rozměr a my Vám zašleme cenovou kalkulaci. Vyrobíme na míru jakýkoliv rozměr matrace a doručíme až k Vám domů cca do 10 dní.
-->
Free Content Management System Software with ViArt CMS